راهنمای انتخاب و خرید نهال میوه در شهر اهواز

خرید و فروش عمده نهال پیوندی میوه شناسنامه دار جهادکشاورزی در اهواز

راهکارهای خرید مطمئن نهال میوه از بهترین نهالستان میوه شهر اهواز

شهر اهواز یکی از شهرهای جنوبی کشورمان و مرکز استان خوزستان است. آب وهوای این شهر گرم و مرطوب است. و به علت نزدیکی به خلیج فارس و همچنین مدار استوا دارای شرایط آب وهوایی ویژه ای است که فقط ارقام نهال خاصی از درختان میوه مناسب اهواز قابل کاشت و باردهی در آن هستند. وجود منابع آبی همچون رودخانه کارون و همچنین جلگه ها شرایط برای آبیاری و کشاورزی را در این شهر فراهم نموده است. به علت وجود چاه های نفتی فراوان؛ این شهر از اهمیت سیاسی خاصی برخوردار است. این شهر دارای پوشش گیاهی کمتری بوده و به همین دلیل بسیار گرم است. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال های میوه در شهر اهواز در بهترین نهالستان اهواز را به شما معرفی نماییم. پس تا انتهای مطلب با ما در نهالستان بزرگ پالیز همراه باشید.

ویژگی های آب وهوایی و اقلیمی شهر اهواز

شهر اهواز به عنوان مهم ترین شهر استان خوزستان با شهر های مهمی همچون رامهرمز؛ سوسنگرد و شادگان و ماه‌شهر و خرمشهر همسایه است. همچنین در بخش هایی از جنوب غربی با کشور عراق مرز کوچک مشترک دارد. ارتفاع از سطح دریای این شهر 12 متر است. و به دلیل شرایط خاص جغرافیایی که دارد؛ فقط ارقام میوه ی خاصی در آن قابل رشد است. دمای هوا در شهر اهواز به طور میانگین 25 درجه سانتیگراد است. و فقط ارقام گرمسیری با توان گرمایی بالا در آن توانایی رشد و محصول دهی را دارند. حداکثر و حداقل دمای این شهر 48 و 0 درجه سانتیگراد است. به طور میانگین در طول سال تا 213 میلی متر بارندگی در شهر اهواز رخ میدهد.

ویژگی نهال های میوه مناسب برای کاشت در شهر اهواز

با توجه به شرایط آب وهوایی شهر اهواز؛ نهال های گرمسیری و با مقاومت بالاتر در برابر خشکی قادرند در شهر اهواز به خوبی رشد کنند. در روزهای گرم تابستان باید مراقب سوختن تنه درختان و شاخه ها و حتی میوه ها باشیم. روش هایی برای مقابله با آفتاب سوختگی

در درختان وجود دارد؛ مثل رنگ سفید زدن به تنه درختان و شاخه ها که دمای آن را کاهش میدهد. یکی دیگر از رخدادها روی درختان میوه در مناطق بسیار گرم؛ ایجاد ترک ها و شانکرها روی تنه درخت است. که رفته رفته موجب مرگ درختان خواهد شد. با آبیاری منظم درختان از خشکی آن پیشگیری نمایید.

فاکتورهای قیمت گذاری انواع نهال میوه در شهر اهواز

به طور کلی قیمت نهال اهواز از 2 فاکتور مهم پیروی میکند.

  • پایه نهال: بذری یا پیوندی
  • سن نهال

قیمت انواع نهال با پایه های نهال پیوندی اهواز به علت تغییرات ساختاری در روند طبیعی رشد نهال؛ که باعث بهبود در عملکرد درختان میشوند؛ نسبت به پایه های بذری بیشتر است. علت دیگر آن، نیازمندی به دانش و تلاش بیشتر و در نتیجه عملکرد بهتر نهال ها، که در قیمت نهال میوه در اهواز تاثیرگذار خواهد بود.

در رابطه با سن نهال نیز لازم است بدانید، نهال ها بهترین تطبیق پذیری با محیط جدید را در سن 1 الی 2 سالگی خواهند داشت. از این رو با خرید نهال درخت اهواز 2 ساله بهترین عملکرد را از درختان گردو شاهد خواهیم بود. در مقابل درختانی که سن آنها بیش از 3 سال است؛ با تغییر محیط؛ توانایی کمتری برای سازگاری با محیط جدید را داشته و از این رو قیمت آنها نیز کاهش میابد.

نکاتی که پیش از خرید نهال شناسنامه دار اهواز باید بدانید؟

نهال های گردوی شناسنامه دار، معمولا توسط نهالستان معتبر اهواز تولید میشوند. این نهالستان ها در اهواز برای تمامی نهال های خود گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر و قابل پیگیری ارائه میدهند. که به این ترتیب در صورت بروز هرگونه مشکل و یا بیماری و آفت زدگی و بریدگی نهال ها در طول مسیر ارسال؛ شامل ضمانت نهالستان اهواز خواهند بود.

نهالستان معروف اهواز ابتدا باید کلیه مجوزهای لازم از جمله شناسنامه معتبر و رسمی، گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده و سپس با نظارت مستقیم جهاد کشاورزی اقدام به فروش نهال درخت اهواز بنمایند. نهالستان مجوزدار اهواز؛ وظیفه دارند تا بهترین نهال های میوه را به باغداران محترم ارائه دهند. جهت خرید نهال میوه از جهاد کشاورزی اهواز و یا نهالستان جهاد کشاورزی اهواز با ما تماس بگیرید.

روش شناخت بهترین نهال فروشی اهواز

برای آگاهی از لیست نهالستان های اهواز ابتدا باید با جستجو در اینترنت و بررسی مقالات معتبر؛ همچنین مشاوره رایگان با تیم فنی و تخصصی و خبره؛ بهترین نهالستان های معتبر و رسمی را بیابید. حتما پیش از خرید نهال میوه اهواز؛ کلیه مجوزهای رسمی نهالستان را بررسی کنید. سپس با جستجو در سایت بهترین نهال های میوه ای که در اهواز قابل کاشت است را پیدا کنید. مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب شما تاثیر گذار است: ارتفاع از سطح دریا؛ شرایط آب وهوایی و اقلیمی؛ حداکثر و حداقل دمای هوای منطقه خود و همچنین حداکثر باردهی نهال؛ عمر اقتصادی و تحمل سرمایی و کیفیت محصولات نهال میوه است. سپس با مشاوره با متخصصین نهالستان، بهترین نهال میوه ای که در باغ شما رشد میکند را انتخاب و خریداری کنید. بهترین نهال فروشی در اهواز پس از دریافت سفارش شما در زمان تعیین شده کلیه نهال ها را پس از هرس و ضدعفونی به صورت استاندارد بسته بندی نموده و به وسیله وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما ارسال میکند.

بهترین نهالستان میوه در اهواز کدام است؟

نهالستان مرکزی اهواز پالیز به عنوان بزرگترین نهالستان اهواز با بیش از نیم قرن تجربه ارائه دهنده بهترین نهال عمده و خرده و با بهترین کیفیت یکی از مراکز فروش اصلی نهال گردو و سایر ارقام میوه در شهر اهواز به شمار میاید. این مرکز با دریافت کلیه مجوزهای رسمی و معتبر و با استفاده از کادر متخصص؛ امروزه قادر به تولید و پرورش و فروش نهال عمده و خرده میوه در اهواز و فروش نهال گلدانی و فروش نهال اصلاح شده در اهواز میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت روز نهال اهواز و یا پیش خرید و خرید نهال میوه؛ و یا دریافت آدرس نهال فروشی در اهواز میتوانید با متخصصین ما در نهالستان پالیز به عنوان بزرگترین نهال فروشی اهواز به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در تماس باشید.

سایر خدمات تخصصی ما در نهالستان پالیز:

  • احداث باغ شما در شهر اهواز به صورت حضوری
  • ارائه مشاوره رایگان در حوزه راه اندازی باغ گردو در شهر اهواز
  • ارائه مشاوره تخصصی بیماری شناسی و آفت زدایی توسط متخصصین خبره گیاه شناسی

آیا میتوان نهال ها را به صورت آنلاین سفارش داد؟

امروزه با ورود اینترنت و گوشی های هوشمند شکل کسب و کارها تغییر کرده و نوع فروش با شکل جدیدی مواجه شده است. مردم علاقه دارند تا به جای صرف زمان طولانی برای گشتن به دنبال محصول مورد نظر خود؛ با جستجو در اینترنت بهترین محصول را یافته و خریداری کنند. کسب و کارهای حوزه کشاورزی نیز تحت تاثیر پیشرفت روزافزون علم قرار گرفته و امروزه امکان سفارش آنلاین نهال های گردو نیز فراهم است. در نهال فروشی آنلاین اهواز؛ شما میتوانید به سایت ما مراجعه نموده و کلیه ارقام نهال در اهواز را به همراه ویژگی های دقیق آنها بیابید. سپس با استفاده از شبکه های اجتماعی مثل واتساپ با ما در ارتباط باشید. (البته امکان تماس تلفنی و ثبت سفارش به صورت تلفنی نیز وجود دارد.) مشاوران ما به صورت دقیق شما را راهنمایی نموده و بهترین نهال میوه با توجه به منطقه و شهر شما را معرفی میکنند. تمامی مشاوره های پیش از خرید نهال میوه و مشاوره های نحوه ی احداث باغ در نهالستان پالیز به صورت رایگان است. پس از ثبت سفارش خرید؛ نهالستان پالیز، نهال های میوه را پس از هرس مناسب و ضد عفونی و بسته بندی مناسب برای شما ارسال مینمایند. انتخاب وسیله حمل و نقل مناسب برای ارسال نهال از این رو حائز اهمیت است که در صورت بروز هرگونه شکستگی و یا آسیب دیدگی در نهال ها، یک بستر مناسب برای حمله آفات و بیماری های مختلف فراهم میشود. نهالستان پالیز معمولا از اتوبوس، کامیون، وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای ارسال نهال های شما استفاده میکند

راه های تشخیص نهال میوه سالم

پس از خرید نهال و دریافت آن در فصل کاشت نهال های میوه و شاخه ها و برگ های آن را به دقت بررسی کنید. هرگونه زردی و یا خشکیدگی در برگ ها و شاخه ها میتواند نشانه ی وجود بیماری و آفات باشد. ریشه درخت را از پلاستیک خارج نموده و با دقت بررسی کنید. هر گونه حشره و یا تغییر رنگ و حالت ریشه را جدی بگیرید. ریشه ها را پس از هرس ریشه و ضد عفونی؛ در چاله های کاشت که یک فصل پیش تر آماده کرده اید بکارید.

نکات مهم در کاشت نهال میوه

از مهم ترین اقدامات پیش از احداث باغ میوه؛ آماده سازی خاک است. خاک باغ را براساس نیاز درختانی که قصد کاشت آنها را دارید؛ آماده کنید. پس از آزمایش خاک از شرایط خاک، جنس خاک، ph و شوری خاک و عناصر معدنی و آلی در آن اطلاح حاصل نموده و سپس با توجه به نیاز نهال ها به آن کود شیمیایی و آلی اضافه کنید. خاک را به دقت شخم زده و زهکشی نمایید. هرگونه سنگ های سخت و غیر قابل نفوذ را از خاک جدا کنید. و چاله های مخصوص کاشت را با توجه به فواصل اعلام شده در خاک ایجاد کنید. توصیه میشود چاله های کاشت را یک فصل پیش از کاشت نهال در خاک ایجاد نمایید. با آگاهی از بهترین زمان کاشت نهال در اهواز در فصل کاشت نهال های خود را در مرکز چاله قرار داده و اطراف آن را با استفاده از خاک پر کنید. نهال های میوه به علت حمل و نقل و ارسال، مدت زمان زیادی آبیاری نشده اند. از این رو حتما بلافاصله پس از کاشت؛ نهال های خود را آبیاری کنید. هریک از نهال های میوه نیاز به آبیاری مشخصی دارند. شما میتوانید از روش آبیاری تحت فشار برای افزایش بهره وری و آبیاری منظم و همچنین صرفه جویی در مصرف آب استفاده کنید.

مزایای خرید عمده نهال در شهر اهواز از نهالستان پالیزگردو

خرید عمده نهال میوه در شهر اهواز مزایای بسیاری دارد. اول اینکه با خرید عمده نهال هزینه های ارسال و حمل و نقل به یکبار کاهش میابد. همچنین نهال های عمده قیمت نسبتا پایین تری نسبت به تک فروشی دارند. سومین مزیت احداث یکباره باغ  این است که با احداث یکباره باغ؛ تمامی نهال ها به سن بلوغ رسیده و 3 تا 4 سال بعد میتوانید شاهد بازگشت سرمایه و سودآوری حداکثری از باغ باشید.

نتیجه گیری

در این بخش با بهترین نهال های میوه در شهر اهواز و نحوه ی انتخاب بهترین نهالستان میوه برای خرید نهال میوه در اهواز آشنا شدیم. شما میتوانید با مشاوران ما در نهالستان پالیز تماس بگیرید و از خدمات مخصوص ما در نهالستان پالیز, مرکز فروش نهال در اهواز بهره مند شوید. نهالستان پالیز مرکز توزیع نهال و عرضه نهال در اهواز میباشد. جهت کسب اطلاع از قیمت روز نهال اهواز و یا آدرس نهالستان اهواز با مشاوران ما در نهالستان پالیز در تماس باشید.

paliz
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *