راهنمای انتخاب و خرید نهال میوه در شهر بندرعباس

خرید و فروش عمده نهال میوه شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر بندرعباس

همانطور که میدانید شهر بندرعباس از مهمترین شهرهای استان هرمزگان و مرکز این استان است. این شهر جنوبی، بزرگترین بندر در ایران است که تا تهران حدود 1278 کیلومتر فاصله دارد. این شهر از شمال با کوهستان و از جنوب با دریا محاصره شده است. این شهر هم سطح با دریا است و ارتفاع آن حداکثر به 20 متر میرسد. همسایه های بندرعباس از شما شهر حاجی آباد و از جنوب جزیره قشم است. این شهر از شرق با میناب و از غرب با بندر خمیر و بندر لنگه همسایه است. ما در نهالستان پالیز؛ بزرگترین مرکز عرضه نهال و توزیع نهال در بندرعباس، قصد داریم تا بهترین نهال های میوه در این شهر را به شما معرفی نماییم. پس اگر قصد احداث باغ در بندرعباس را دارید؛ ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

خصوصیات و شرایط اقلیمی شهر بندرعباس

آب وهوای شهر بندرعباس گرم و مرطوب است. از این رو برای کاشت انواع ارقام نهال گرمسیری بسیار مناسب است. توصیه میکنیم نهال های خود را از بهترین نهالستان بندرعباس بخرید تا بیشترین سازگاری و بهترین بازدهی را از باغ تجربه کنید. این شهر در فصل زمستان خوش آب وهوا بوده و مقصد زیبایی برای سفر گردشگران به حساب میاید. بارندگی سالیانه در این شهر به 172.4 میلی متر میرسد. و دمای هوا به طور میانگین 26.5 درجه سانتیگراد است. به طور کلی آب وهوای بندرعباس برای احداث باغ نهال های گرمسیری بسیار مساعد است. این دسته از ارقام علاوه بر مقاومت بسیار عالی در برابر گرمای بندرعباس در برابر خشکی و کم آبی نیز مقاوم اند. بنابراین اگر قصد خرید نهال درخت در بندرعباس را دارید؛ حتما از نهال شناسنامه دار بندرعباس استفاده نمایید. این دسته از ارقام بهترین عملکرد را در شرایط آب وهوایی خاص شهر بندرعباس از خود به نمایش میگذارند.

بهترین نهال های میوه برای شهر بندرعباس

مهم ترین نکته در انتخاب نهال میوه مناسب و نوع رقم، آگاهی از ویژگی های خاص شهر و منطقه باغ خودمان است. برای خرید نهال درخت در بندرعباس؛ شما باید اطلاعات دقیق و کاملی از شرایط ویژه باغ خودتان گرداوری کنید. از مهم ترین فاکتورهایی که باید در نظر داشته باشید موارد زیر است:

ارتفاع از سطح دریای شهر بندرعباس

همانطور که میدانید شهر ساحلی بندرعباس ارتفاع از سطح دریای بسیار کمی دارد. ارتفاع از سطح دریای هر شهر اطلاعات کلی از شرایط دمایی و آب وهوایی آن به ما ارائه میدهد. میدانیم که شهر بندرعباس به علت قرار گیری در منطقه ای هموار با ارتفاع کمتر؛ دارای آب وهوای بسیار گرم است. هنگام احداث باغ در این شهر باید مراقب سوختن نهال ها در اثر تابش شدید نور خورشید باشید. یکی از راه های پیشگیری از سوختن شاخه و برگ های درخت؛ رنگ سفید زدن به آنها است. که جذب نور خورشید را کاهش میدهد و به این ترتیب دمای باغ را کم میکند. درختان را در شهر گرمی مثل بندرعباس باید در فواصل زمانی کوتاهتری آبیاری کنید.

شرایط جغرافیایی

شهر بندرعباس به علت قرار گیری در نزدیکی خط استوا، نور خورشید را با زوایه مستقیم دریافت میکند. و این مورد در هنگام احداث باغ گردو برای شما حائز اهمیت است. طرح توجیهی و الگوی کاشت باید در این شهر به صورت اختصاصی باشد تا علاوه بر دریافت مناسب نور خورشید؛ درختان در اثر شدت نور آفتاب نسوزند.

آب وهوا

همانطور که گفته شد بندرعباس دارای آب وهوای گرم و مرطوب است. هنگام انتخاب نهال باید بدانید برخی از ارقام نهال در بندرعباس تحمل بسیار کمی در برابر رطوبت هوا داشته و ممکن است دچار بیماری های قارچی بشوند. ما در سایت نهالستان پالیز؛ کلیه اطلاعات مربوط به هر نهال و نوع سازگاری آن با آب وهوا های مختلف را قرار داده ایم. پس حتما پیش از خرید نهال میوه، با جستجو در سایت پالیز و پس از جمع آوری اطلاعات و مقایسه آن با شرایط باغ خودتان؛ بهترین نهال میوه را خریداری نمایید.

جنس خاک

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب نوع نهال، جنس خاک است. حتما میدانید که نهال ها فقط در خاک های خاصی بهترین عمکلرد را از خود ارائه میدهد. از این رو در باغ های هر منطقه، فقط ارقام خاصی از درختان مشاهده میشود. شما میتوانید با نمونه برداری و مراجعه به آزمایشگاه خاک, جنس خاک و وجود عناصر معدنی در خاک, ph خاک و همچنین شوری خاک و به طور کلی؛ اطلاعات مربوط به خاک خود را بدست بیاورید. شما میتوانید خاک باغ خود را با توجه به نیاز درختان اصلاح و تقویت کنید. از روش هایی مثل اضافه نمودن مالچ به خاک، برای جلوگیری از حرکت خاک و حفظ رطوبت خاک استفاده کنید. و سپس نهال ها را در بهترین زمان کاشت نهال در بندرعباس در خاک بکارید.

با جمع آوری اطلاعات فوق از باغ خود و سپس مقایسه ی آن با شرایط مورد نیاز نهال، و همچنین آگاهی از قیمت نهال میوه در بندرعباس؛ بهترین نهال برای کاشت در بندرعباس را انتخاب نمایید.

نهال های میوه در بندرعباس برچه اساسی قیمت گذاری میشوند؟

از مهم ترین فاکتورهایی که در قیمت نهال بندرعباس تاثیرگذارند؛ موارد زیر است:

سن نهال

نهال های 1 الی 2 ساله بیشترین قیمت و نهال های 3 و یا 4 سال به بالا به همین ترتیب قیمت کمتری دارند. علت آن تطبیق پذیری کمتر نهال با شرایط جدید و در نتیجه کاهش عملکرد نهال است. نهال هایی با سن بالاتر از 3 سال ممکن است به باردهی حداکثری خود نرسند. بنابراین قیمت نهال 2 ساله بندرعباس بیشتر است.

پایه نهال

به طور کلی درختان 2 نوع پایه دارند: پایه بذری. پایه پیوندی.

که در این بین قیمت نهال پیوندی بندرعباس بیشتر است. علت آن عملکرد بهتر نهال های پایه پیوندی و همچنین استفاده از دانش روز کشاورزی برای افزایش محصول دهی و عمر اقتصادی و تقویت سایر ویژگی های مثبت در نهال است. نهال با پایه بذری معمولا کمی دیرتر باردهی را آغاز میکند. از این رو قیمت نهال میوه بندرعباس با پایه بذری کمی کمتر است.

باردهی نهال

میزان باردهی نهال با میزان درآمدزایی از باغ رابطه مستقیم دارد. یعنی نهال هایی که در سن بلوغ باردهی بیشتری دارند, بیشتر مورد علاقه باغداران هستند. البته برای افزایش باردهی درختان اصلاحاتی روی آن ها انجام میشود. در کل؛ کاشت درختان میوه مناسب بندرعباس میتواند برای شما افزایش درآمدزایی از باغ را به همراه داشته باشد.

عمر اقتصادی نهال

برخی از نهال ها عمر اقتصادی کمتری دارند. بنابراین هر چند سال یکبار نیاز به خرید مجدد نهال میوه و صرف هزینه برای نگهداری از آنها تا رسیدن به محصول دهی حداکثری وجود دارد. این مورد باغداران محترم را با هزینه های گزاف مواجه میکند. نهالستان ها با انجام اصلاحاتی روی نهال ها عمر اقتصادی آنها را افزایش میدهند. با خرید نهال هایی با عمر اقتصادی بالاتر؛ هزینه های خرید نهال میوه و نگهداری از آنها تا رسیدن به سن بلوغ را به یکبار کاهش میدهید. به این ترتیب اغلب باغداران محترم علاقه مند به خرید این دسته از ارقام هستند. بنابراین عمر اقتصادی نهال نیز یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت انواع نهال میوه در بندرعباس خواهد بود.

مقاومت سرمایی و گرمایی نهال

در شرایط خاص آب وهوایی نیاز به خرید نهال های ویژه ای وجود دارد. نهال هایی با تحمل سرمایی و یا گرمایی بالاتر را میتوانید در اکثر شرایط آب وهوایی و ارتفاعی از سطح دریا بکارید. و همچنین به علت سازگاری بهتر این ارقام با شرایط باغ، عملکرد بهتری را از درختان شاهد خواهیم بود. به این ترتیب نهال های باکیفیت تری شناخته میشوند. در نتیجه اکثر باغداران حتی باغداران در نواحی معتدل نیز علاقه مند به کاشت این دسته از ارقام در باغ میباشند.

البته عوامل دیگری مثل افزایش تقاضا و یا کمبود نهال در برهه زمانی خاص میتواند در افزایش قیمت نهال بندرعباس موثر باشد.

قبل پیش از خرید نهال شناسنامه دار در بندرعباس، اقدامات زیر را فراموش نکنید!

پیش از خرید نهال شناسنامه دار بندرعباس؛ ابتدا باید لیست نهالستان های بندرعباس را بدست آورید. برای انتخاب بهترین نهالستان بندرعباس؛ باید نهالستانی را انتخاب کنید که سابقه طولانی تر؛ مشتریان راضی، دارا بودن کلیه مجوزهای رسمی از جهاد کشاورزی، سرعت در پاسخگویی و ارائه مشاوره های رایگان پیش از خرید؛ هنگام خرید و پس از خرید نهال؛ تولید نهال های میوه با استفاده از دانش روز کشاورزی و باغداری؛ پیشنهاد بهترین نهال برای کاشت در باغ؛ بسته بندی استاندارد برای ایجاد کمترین آسیب در ارسال؛ فروش نهال های میوه با کیفیت و با قیمت مناسب و از همه مهم تر؛ ارائه گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر و کتبی به همراه کلیه نهال ها را دارا باشد. تا کمترین ریسک هنگام خرید متوجه باغدار شود.

معمولا باغداران محترم علاقه مند به خرید نهال شناسنامه دار بندرعباس هستند. علت آن نیز کیفیت نهال و ضمانت نهالستان از عملکرد بسیار عالی و سلامت کامل نهال ها است. کلیه نهال ها در طول مسیر به صورت 100 درصد مشمول گارانتی نهالستان بندرعباس؛ پالیز خواهند بود. در صورت بروز هرگونه خرابی شما میتوانید نهال های بیمار را مرجوع نمایید.

نهالستان معروف بندرعباس پالیز؛ با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی؛ بیش از نیم قرن است که اقدام به تولید و پرورش فروش نهال درخت بندرعباس نموده است. نهالستان مجوزدار بندرعباس؛ پالیز کلیه مجوزهای لازم را از جهاد کشاورزی مثل شناسنامه معتبر؛ گواهینامه رسمی و گواهی ثبت اختراع را دریافت نموده است امروزه به نهالستان جهادکشاورزی بندرعباس نیز مشهور است. یعنی برای خرید نهال از جهادکشاورزی بندرعباس؛ شما میتوانید به ما در نهالستان پالیز مراجعه نمایید. شما میتوانید به صورت تلفنی؛ و حضوری و یا از طریق واتساپ با ما در تماس باشید. و از مشاوره 100 درصد رایگان مشاوران نهالستان بهره مند شوید.

چگونه بهترین نهال فروشی در بندرعباس را بیابم؟

انتخاب و شناخت بهترین نهال فروشی در بندرعباس کار چندان دشواری نیست. با خرید نهال بندرعباس از بزرگترین نهالستان بندر عباس؛ خریدی مطمئن و عملکرد بسیار عالی را از باغ شاهد خواهیم بود. پیش تر لیست نهالستان های بندرعباس را جمع آوری نموده و با توجه به فاکتورهایی که بالاتر به آنها اشاره شد، حتما نهال های خود را از نهالستان مجوزدار بندرعباس خریداری کنید. از مزایای این کار؛ تطابق پذیری نهال انتخاب شده با رقم اصلی؛ کیفیت بالاتر نهال و تولید آن به روش های روز کشاورزی، و از همه مهم تر قیمت گذاری متناسب نهال ها میباشد. بهترین نهالستان بندرعباس را انتخاب کنید. سپس با مشاوره رایگان با متخصصین نهالستان و جمع آوری اطلاعات اقدام به خرید نهال بندرعباس برای کاشت در باغ خود نمایید.

کدام نهالستان به عنوان بهترین نهالستان میوه در بندرعباس شناخته میشود؟

بدون شک نهالستان پالیز به عنوان نهالستان مرکزی بندرعباس یکی از بهترین و مجهزترین نهالستان بندرعباس میباشد. پالیز بیش از نیم قرن است که اقدام به تولید و پرورش و فروش نهال عمده و خرده نموده و در این مسیر همراه همیشگی باغداران محترم بوده است. از مهم ترین محصولات در نهالستان بندرعباس؛ فروش نهال اصلاح شده در بندرعباس و فروش نهال گلدانی است. که هریک کاربرد مشخصی دارد. برای کسب اطلاع از آدرس نهال فروشی در بندرعباس میتوانید به سایت ما مراجعه نمایید. و یا برای آگاهی از قیمت روز نهال بندرعباس از مشاوره رایگان ما در بزرگترین نهال فروشی بندرعباس بهره مند شوید.

از سایر خدمات پالیز میتوان به احداث باغ به صورت حضوری در بندرعباس؛ ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید نهال در بندرعباس؛ و یا خدمات پس از فروش ما در پالیز میباشد. همچنین در صورت بروز هرگونه بیماری و آفت در درختان خود نگران نباشید. متخصصان بیماری شناسی و گیاه شناسی پالیز همه روزه آماده ارائه مشاوره تخصصی به همراه راهکار در این حوزه به شما باغداران محترم میباشند.

نحوه ی سفارش آنلاین نهال در بندرعباس

با ورود تکنولوژی در زندگی روزانه مردم؛ شکل کسب وکار ها و نوع خرید تغییر کرد. مردم بیشتر علاقه دارند مجموعه محصولات خود را در اینترنت جستجو نموده و پس از انتخاب بهترین محصول آن را از بهترین مرکز فروش خریداری کنند. باغداران محترم نیز میتوانند کلیه اطلاعات مربوط به نهال ها را از سایت پالیز مشاهده نمایند. سپس با مقایسه آن با شرایط باغ خود؛ بهترین نهال میوه برای باغ خود را از بهترین مرکز نهال فروشی آنلاین بندرعباس خریداری نمایند. به این ترتیب از هزینه های ناشی از رفت و آمد و جستجو برای یافتن بهترین نهالستان جلوگیری میشود. همچنین انتخاب نهالستان معتبر بندرعباس با محدودیت مواجه نبوده و باغداران حتی میتوانند از نهالستان های موجود در سایر شهرها نیز خرید خود را انجام دهند. شما میتوانید پس از مطالعه مقالات تخصصی ما در سایت پالیز از طریق واتساپ با ما تماس بگیرید و یا پیغام دهید. مشاوران ما در اسرع وقت به درخواست شما پاسخ داده و پس از بهره گیری از مشاوره 100 درصد رایگان ما؛ بهترین نهال میوه را برای باغ خود خریداری کنید. البته شما میتوانید به صورت تلفنی و یا حضوری نیز با ما در ارتباط باشید.

از مهم ترین مزیت های خرید عمده نهال در بندرعباس

خرید عمده نهال در بندرعباس مزایای بسیار زیادی دارد. اولا در زمان تلف شده از لحظه کاشت تا رسیدن به زمان بلوغ و محصول دهی حداکثری درختان پیشگیری میشود. دوما در هزینه های حمل و نقل و ارسال نهال ها صرفه جویی میشود. سوما با خرید عمده نهال؛ قیمت نهال معمولا کمتر است. به طور کلی اگر قصد احداث باغ در بندرعباس را دارید؛ پیشنهاد ما به شما خرید عمده نهال در بندرعباس است.

نتیجه گیری

هرچه مهارت و آگاهی خود را در حوزه باغداری افزایش دهید. به همان نسبت درآمدزایی و عملکرد درختان در باغ شما افزایش میابد. شما میتوانید در تمامی مراحل احداث باغ از مشاوره رایگان ما در نهالستان پالیز بهره مند شوید. نهالستان پالیز مرکز فروش نهال در بندرعباس است. شما میتوانید برای دریافت آدرس نهالستان بندرعباس و یا آگاهی از قیمت نهال بندرعباس با ما تماس بگیرید.

paliz
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *