راهنمای انتخاب و خرید نهال میوه در شهر بیرجند

خرید و فروش عمده نهال میوه شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر بیرجند

شهر بیرجند یکی از بهترین نقاط کشورمان برای کاشت انواع درخت میوه است. این شهر به علت آب و هوا و شرایط ویژه ای که دارد؛ کشاورزی و باغداری را در آن رونق بخشیده و هرساله باغداران با فروش میوه های درختان به درآمد بسیار عالی دست خواهند یافت. شهر بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی است که از شهرهای شرقی کشور به حساب میاید. بهترین محصولات کشاورزی و باغی در شهر بیرجند, بادام, انگور؛ زعفران، عناب؛ انار؛ آلو؛ زرشک و توت و انجیر است. با انتخاب هریک از این ارقام نهال و کاشت آن در باغ؛ بهترین باردهی و سازگاری را از درختان شاهد خواهیم بود. البته سایر درختان میوه نیز در شهر بیرجند قابل کاشت هستند. فقط کافیست شرایط مورد نیاز نهال را در باغ فراهم نمایید. یکی از مهم ترین نکات در خرید نهال بیرجند؛ خرید آن از بهترین نهالستان بیرجند است که به این ترتیب ریسک های ناشی از خرید را کاهش داده و محصول دهی بینظیر را برای شما تضمین مینماید. همچنین با ارائه گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی و خدمات و مشاوره های رایگان پس از فروش نهال بیرجند، خاطره ی خرید عالی از بزرگترین نهالستان بیرجند را برای شما به یادگار میگذارد. ما در نهالستان پالیز مرکز عرضه نهال و توزیع نهال عمده و خرده در سرتاسر کشور به خصوص در شهر بیرجند؛ شما را به مطالعه ی ادامه این مقاله دعوت میکنیم. پس با ما همراه باشید.

آیا میتوان در شهر بیرجند انواع ارقام نهال میوه را کاشت؟

شهر بیرجند از لحاظ آب وهوایی خشک و نیمه بیابانی به حساب میاید. البته ارتفاع از سطح دریای این شهر 1491 متر است. و به همین علت این شهر در فصل زمستان تحت تاثیر آب وهوای نیمه کوهستانی بسیار سرد میشود. و بارندگی در این فصل اغلب به صورت برف است. شهر بیرجند در تابستان گرم و خشک است. و 48 روز از سال را در برف و یخبندان سپری میکند. به طوریکه بارندگی سالیانه آن به 171 میلی متر میرسد. بارندگی از ماه آذر آغاز شده و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد. که نسبتا بارندگی کمی است. از این رو برای آبیاری باغ های کشاورزی لازم است که از روش آبیاری تحت فشار و یا… استفاده نمایید. بازه ی دمایی در شهر بیرجند بین 24 تا 8 درجه سانتیگراد به صورت میانگین سالیانه است. این دما شرایط مناسب برای کاشت اکثر ارقام میوه را فراهم مینماید. رطوبت سالیانه هوا نیز به 36 درصد میرسد. البته لازم است بدانید که این شهر 12 روز از سال را در طوفان و گرد و خاک میگذراند.

از لحاظ جغرافیایی شهر بیرجند در مرکز استان خراسان جنوبی قرار دارد. که در شمال آن با شهر قائنات و در جنوب و جنوب غربی و غرب آن با خوسف همسایه است. این شهر از شمال شرقی با زیرکوه و از شرق با درمیان و در جنوب غربی نیز با سربیشه همسایه به حساب میاید.

با توجه به آب وهوا و شرایط جوی و اقلیمی شهر بیرجند لازم است بدانید، انواع ارقام نهال در بیرجند باید با توجه به فاکتورهای خاصی انتخاب و خریداری شوند. بنابراین خرید نهال درخت در بیرجند کار ساده ای نیست. برای بهره وری بهتر از باغ به شما توصیه میکنیم نهال شناسنامه دار بیرجند را برای کاشت در باغ خریداری نمایید. به این ترتیب، در صورت خرابی و یا بیماری نهال ها در طول مسیر، نهال شما دارای گارانتی خواهد بود. نهالستان پالیز، نهالستان معروف بیرجند، با استفاده از دانش به روز کشاورزی و باغداری اقدام به تولید انواع ارقام نهال نموده است. این مرکز با بیش از نیم قرن سابقه دارای کلیه مجوزهای رسمی و معتبر بوده و بزرگترین مرکز فروش نهال در بیرجند میباشد.

نهال های مناسب در شهر بیرجند را چگونه انتخاب کنم؟

اگر قصد خرید نهال درخت در بیرجند را دارید؛ لازم است تا کلیه اطلاعات مرتبط با باغداری و نحوه ی انتخاب نهال ها را بدانید. در این قسمت قصد داریم تا مهم ترین نکات مرتبط با انتخاب و خرید نهال درخت در بیرجند را بیان نماییم. پس با ما همراه باشید.

برای انتخاب و خرید نهال بیرجند ابتدا باید اطلاعات دقیق درباره شرایط فعلی باغ خود بدست آورید. این اطلاعات از قبیل:

  • وضعیت آب وهوایی و اقلیمی بیرجند
  • احتمال سرمازدگی ها ناگهانی بهاره و پائیزه
  • حداقل و حداکثر دمای منطقه
  • ارتفاع از سطح دریای بیرجند
  • وضعیت رطوبت و خشکی هوای بیرجند

مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب نهال میوه باید به آنها توجه کنید

قیمت نهال میوه در بیرجند

مهم ترین موضوع در خرید نهال بیرجند از نظر بسیاری از باغداران؛ قیمت نهال بیرجند است. البته این مورد قابل درک است، چرا که هر هکتار از باغ میوه به طور متوسط نیاز به 400 اصله نهال دارد. به این ترتیب قیمت نهال میوه در بیرجند یکی از فاکتورهای مهم محسوب میشود. نهال ها با توجه به 2 فاکتور پایه و سن نهال قیمت گذاری میشوند. نهال درخت بیرجند 2 پایه اصلی دارد: پایه پیوندی و پایه بذری. در این بین نهال پیوندی بیرجند قیمت بیشتری از نوع بذری آن دارد. علت آن نیز اصلاحات ارقام پیوندی و افزایش توانایی و عمر اقتصادی و محصول دهی آن است که باعث سودآوری بیشتری برای باغداران محترم خواهد بود. باغداران اغلب از نهال پیوندی بیرجند برای کاشت در باغ خود استفاده میکنند. در فاکتور سن نهال نیز نهال هایی با سن کمتر از 2 سال به علت سازگاری پذیری بهتر با محیط جدید معمولا پرطرفدارترند. از این رو قیمت روز نهال بیرجند 2 ساله نیز کمی بیشتر است. برای کسب اطلاع از قیمت انواع نهال در بیرجند با ما تماس بگیرید.

مقاومت در برابر بیماری ها و آفات

درختانی که مقاومت کمتری در برابر بیماری و آفات دارند به سرعت و در صورت حمله آفات و یا بروز بیماری مقاومت خود را از دست داده و با توجه به گستردگی بیماری و آفات، محصول دهی آنها کاهش یافته و یا به طور کلی باعث مرگ درختان خواهد شد. برای خرید نهال بیرجند از ارقام با مقاومت بسیار بالا در برابر آفات و بیماری ها استفاده کنید. به این ترتیب هزینه های ناشی از بیماری و مراقبت از درختان کاهش میابد.

کیفیت میوه

همانطور که میدانید درآمد یک باغدار از فروش محصولات باغ او است. بنابراین هرچه میوه درشت تر و با کیفیت تر و خوشمزه تر باشد؛ فروش بهتری در بازار داشته و به این ترتیب درآمدزایی و سودآوری از باغ نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین کیفیت محصولات نیز یک فاکتور مهم در خرید نهال بیرجند به حساب میاید.

عمر اقتصادی

درختانی که عمر اقتصادی بالاتری دارند؛ دغدغه باغدار از پایان عمر اقتصادی و صرف هزینه برای راه اندازی مجدد باغ را به حداقل میرسانند.

حداکثر محصول دهی

روشن است هرچه محصول دهی باغ بیشتر باشد. درآمد حاصله از فروش میوه بیشتر میشود. بنابراین توجه به حداکثر محصول دهی درختان یکی از فاکتورهای مهم در خرید نهال بیرجند به شمار میرود.

تحمل گرمایی و سرمایی

تحمل گرمایی یعنی حداکثر دمایی که درخت در آن قادر به زنده ماندن است. و همینطور تحمل سرمایی نیز حداقل دمای قابل تحمل برای نهال میوه است. اگر باغ شما در منطقه ی گرمسیری و یا سردسیری قرار دارد؛ توجه به این 2 فاکتور بسیار مهم است. اگر درختان با مقاومت پایین را در مناطق بسیار سرد و یا بسیار گرم بکارید. در کمتر از 2 الی 3 سال درخت به طور کامل میسوزد.

ارتفاع از سطح دریا

نتایج تحقیقات در حوزه باغداری و کشاورزی نشان میدهد؛ هریک از نهال ها فقط قادرند در یک بازه ی ارتفاعی مشخص از سطح دریا بهترین عملکرد را داشته باشند. به این ترتیب شما میتوانید ارتفاع از سطح دریای مناسب هر یک از ارقام نهال را در سایت پالیز مشاهده نموده و با مقایسه ی آن با ارتفاع از سطح دریای باغ خود، درختان میوه مناسب بیرجند را بیابید.

پس از مقایسه ی این دو، حتما لیستی از درختان مناسب در شهر بیرجند بدست آورده اید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با خریدی مطئمئن بهترین نهال میوه در بیرجند را برای باغ خود به ارمغان ببرید.

معرفی بهترین نهالستان میوه در شهر بیرجند

تا این بخش با توجه به اطلاعات باغ خود و مشخصات هریک از نهال های میوه؛ لیستی از درختان میوه مناسب بیرجند را یافته اید. در این قسمت نوبت به انتخاب بهترین نهال فروشی در بیرجند میرسد. تا بتوانید درختان مناسب در شهر بیرجند را از آن خریداری نمایید. و اما مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب بهترین نهالستان بیرجند باید به آن ها توجه شود:

پس از بررسی لیست نهالستان های بیرجند؛ برای خرید نهال میوه بیرجند شما ابتدا باید به مجوزهای معتبر و رسمی نهالستان توجه نمایید. نهالستان پالیز دارای کلیه مجوزهای رسمی و معتبر از جمله شناسنامه معتبر؛ گواهی معتبر و رسمی و گواهی ثبت اختراع از جهاد کشاورزی میباشد. از این رو به آن نهالستان جهادکشاورزی بیرجند نیز گفته میشود. برای خرید نهال از جهادکشاورزی بیرجند و یا دریافت آدرس نهال فروشی در بیرجند با ما تماس بگیرید.

سابقه ی کاری و خوشنامی نهالستان دومین موضوعی است که هر باغداری باید به آن توجه کند. لازم است بدانید نهالستان پالیز با بیش از نیم قرن سابقه و هزاران باغدار راضی نهالستان مرکزی بیرجند به حساب میاید.

موضوع بعدی ارائه محصولات با کیفیت و با استفاده از دانش به روز کشاورزی است. که با اصلاحات انجام شده روی نهال ها بهترین سازگاری پذیری و عملکرد را از آن ها شاهد باشیم. نهالستان پالیز؛ مجهزترین نهالستان بیرجند است که علاوه بر فروش نهال اصلاح شده در بیرجند و فروش نهال گلدانی اقدام به تولید ژنوتیپ های انحصاری با کیفیت و قدرت رشد بسیار بالا و با عمر اقتصادی 2 برابر نموده است.

یک نهالستان خوب باید امکان ثبت سفارش از روش های متعددی را برای باغداران محترم فراهم نماید. نهالستان پالیز علاوه بر امکان ثبت سفارش حضوری امکان ثبت سفارش آنلاین و همچنین تلفنی را برای باغداران محترم فراهم نموده است. از این رو به نهال فروشی آنلاین بیرجند نیز شهرت یافته است.

ارائه راهنمایی و مشاوره در رابطه با خرید بهترین نهال بیرجند. نهالستان پالیز علاوه بر ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید نهال بیرجند، کلیه مشاوره های پشتیبانی در حوزه احداث باغ را نیز به صورت 100 در 100 رایگان به شما باغداران محترم ارائه میدهد.

بسته بندی نهال ها و انتخاب وسیله حمل و نقل مناسب برای جلوگیری از شکستگی و یا بیماری و آفات در نهال. پس از ثبت سفارش کلیه نهال ها توسط نهالستان پالیز ضدعفونی و هرس ریشه میشوند. سپس به صورت استاندارد بسته بندی میشوند و با استفاده از کامیون, وانت بار و اتوبوس و… برای باغداران محترم ارسال میشوند. به این ترتیب احتمال آسیب دیدگی و ایجاد بیماری و آفت در نهال کاهش میابد. علاوه برآن به همراه کلیه نهال ها گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر ارائه میشود. تا در صورت بروز هرگونه مشکل در طول مسیر به صورت کامل تحت گارانتی نهالستان پالیز خواهد بود.

به طور کلی خرید نهال شناسنامه دار بیرجند از بهترین نهالستان بیرجند؛ عملکرد عالی و سازگاری حتمی را برای شما به همراه خواهد داشت. نهالستان پالیز مرکز اصلی فروش نهال درخت بیرجند؛ بهترین انتخاب برای شما باغداران محترم میباشد.

جمع بندی

در این مطلب به مهم ترین نکات درباره خرید نهال بیرجند از نهالستان مجوزدار بیرجند اشاره نمودیم. پس از خرید نهال ها بررسی سلامت نهال اکنون باید نهال ها را در بهترین زمان کاشت نهال در بیرجند در باغ بکاریم. پرورش نهال نیز به اندازه ی خرید آن حائز اهمیت است و باید به آن توجه شود. شما میتوانید هرگونه سوال درباره نحوه پرورش و احداث باغ دارید؛ به صورت تلفنی و یا آنلاین و حتی حضوری با مشاوران خبره ما در نهالستان پالیز در میان بگذارید. علاوه بر آن؛ شما میتوانید با درخواست باغدار حضوری پالیز، احداث باغ خود را از 0 تا 100 به ما بسپارید. همچنین در صورت بروز هرگونه بیماری و یا آفت مراتب را فورا با کارشناسان متخصص گیاه شناسی ما در میان بگذارید. برای دریافت آدرس نهالستان بیرجند و کسب اطلاع از قیمت نهال بیرجند با ما در نهالستان معتبر بیرجند؛ نهالستان پالیز در تماس باشید.

paliz
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *