راهنمای انتخاب و خرید نهال میوه در شهر بجنورد

خرید و فروش عمده نهال میوه شناسنامه دار جهادکشاورزی در بجنورد

شهر بجنورد از مهم ترین شهرهای استان خراسان شمالی و مرکز این استان به شمار میاید. این شهر به علت آب وهوای مطلوبی که دارد برای کاشت انواع ارقام میوه مناسب است. البته پیش از خرید نهال میوه در بجنورد ابتدا لازم است تا اطلاعاتی را درباره نحوه ی انتخاب و خرید نهال و همچنین نحوه ی کاشت آن در باغ بدانیم. این مطلب نتیجه تحقیقات؛ تیم تحقیقاتی ما در نهالستان پالیز؛ بهترین نهالستان بجنورد از نگاه باغداران محترم میباشد. پس به شما باغداران محترم توصیه میکنیم پیش از خرید نهال بجنورد؛ حتما مطلب زیر را به دقت بخوانید. نهالستان پالیز؛ مرکز اصلی فروش و عرضه نهال و توزیع نهال به سرتاسر کشور؛ شما را به مطالعه ادامه ی این مطلب دعوت مینماید.

شهر بجنورد؛ ویژگی ها و شرایط اقلیمی

شهر بجنورد یکی از شهرهای خوش آب وهوا و مرکز استان خراسان شمالی در کشورمان است. این شهر در منطقه ی کوهستانی در دامنه دو رشته کوه کچه داغ و آلاداغ و البرز قرار گرفته است. از این رو میتوان گفت آب وهوای آن به شدت تحت تاثیر آب و هوای کوهستانی و بسیار سرد است. شهر بجنورد که در ارتفاع از سطح دریای 1070 متری قرار دارد؛ بزرگترین شهر استان و در سمت شرق کشور قرار گرفته است. در شمال؛ شهر بجنورد با کشور ترکمنستان و در جنوب با اسفراین همسایه است. در شرق آن شیروان و در غرب آن آشخانه قرار دارد. این شهر مرز کوچکی با شهر های جاجرم در جنوب غربی و راز و جرگان در شمال غربی دارد. از لحاظ آب وهوایی شهر بجنورد معتدل و کوهستانی است. تابستان های ملایم دارد ولی زمستان های آن بسیار سرد است. بازه ی دمای شهر بجنورد در تابستان و زمستان بین 32.8 و 3.4- درجه سانتیگراد است. و 260 میلی متر بارش سالیانه دارد. به طور کلی این شهر دارای آب وهوای مساعد برای کاشت اکثر ارقام میوه میباشد. برای بهره وری بهتر از باغ؛ توصیه ما به شما خرید نهال درخت در بجنورد ازجمله خرید نهال شناسنامه دار بجنورد میباشد.

خصوصیات ویژه نهال های میوه مناسب در شهر بجنورد

و اما چه نهال هایی در شهر بجنورد بهترین عملکرد را خواهند داشت و یا به بیان بهتر، مهم ترین نکات در خرید نهال درخت در بجنورد چیست؟

نکات بیشماری در انتخاب و خرید نهال درخت در بجنورد تاثیر گذار است. اولین مورد که شاید اتفاق نظر بیشتر باغداران میباشد؛ قیمت نهال میوه در بجنورد است. علت اهمیت قیمت این است که در هر هکتار از باغ به طور میانگین حدود 400 اصله نهال خریداری میشود. و اگر قیمت نهال زیاد باشد باغدار موظف به پرداخت هزینه های سنگین خواهد شد. دومین مورد سن بلوغ درختان است. درختان در سن بلوغ محصول دهی حداکثری را آغاز میکنند و به عبارت دیگر بازگشت سرمایه در این سال آغاز میشود. و سپس در سالهای بعدی باغ به سودآوری میرسد. سومین نکته ی مهم حداکثر باردهی درختان است. درختانی که باردهی بیشتری دارند؛ و میوه های آنها با کیفیت تر و درشت تر است. طبیعتا سود بیشتری برای باغدار به همراه دارند. عمر اقتصادی درختان یعنی حداکثر زمانیکه درختان به محصول دهی حداکثری میپردازند. با پایان عمر اقتصادی؛ محصول دهی درختان با افت چشمگیری همراه است. بنابراین باید درختان را بریده و نهال های جدیدی بکاریم. باغداران اغلب علاقه مند هستند تا درختانی با عمر اقتصادی بالاتر را خریداری کنند. این کار هزینه های ناشی از تاسیس مجدد باغ را به تعویق میاندازد.

مهم ترین عوامل موثر در قیمت نهال در بجنورد

مهم ترین فاکتورهای قیمت گذاری انواع نهال میوه بجنورد موارد زیر است:

سن نهال

سن نهال اگر کمتر از 2 سال باشد، سازگاری نهال با محیط جدید یعنی محیط باغ شما بهتر خواهد بود. در نهال های 3 و 4 ساله و بالاتر، با افزایش سن عملکرد نهال در محیط جدید کاهش میابد. در نتیجه قیمت انواع نهال کمتر از 2 سال کمی بیشتر است.

پایه نهال

نهال درخت بجنورد در 2 نوع پایه پیوندی و بذری وجود دارد. نهال پیوندی بجنورد؛ به علت اصلاحاتی که روی آن انجام میشود عملکرد بهتری نسبت به ارقام با پایه بذری دارد. از این رو قیمت درختان میوه مناسب بجنورد با پایه پیوندی کمی بیشتر است.

عملکرد نهال

از سایر مشخصات نهال که در قیمت آن نقش مستقیم دارد؛ حداکثر باردهی درختان؛ عمر اقتصادی درختان؛ مقاومت در برابر رطوبت و خشکی و تحمل سرمایی و گرمایی درختان است. که به علت اصلاحاتی است که توسط نهالستان روی آنها انجام میشود. نهال های اصلاح شده بهترین نهال ها برای کاشت در بجنورد هستند.

البته افزایش تقاضا برای یک رقم خاص و یا کمبود آن در زمان خاصی میتواند از سایر فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت نهال بجنورد باشد.

پیش از خرید نهال شناسنامه دار در بجنورد اقدامات زیر را انجام دهید.

پیش از خرید نهال شناسنامه دار جهادکشاورزی بجنورد؛ ابتدا باید بهترین نهالستان بجنورد را از لیست نهالستان های بجنورد بیابیم. از فاکتورهای مهم در شناسایی نهالستان مجوزدار بجنورد میتوان به نحوه ی پاسخگویی و سهولت در برقراری ارتباط؛ وجود مشتریان راضی و دارا بودن کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی و… اشاره نمود. (در ادامه بیشتر درباره فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین نهالستان بجنورد به گفتگو خواهیم پرداخت) سپس اقدام به خرید نهال شناسنامه دار بجنورد از آن مینماییم. نهالستان بجنورد؛ پالیز به مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با دارا بودن کلیه مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی یکی از مراکز رسمی نهالستان جهادکشاورزی بجنورد شناخته میشود. برای خرید نهال از جهاد کشاورزی بجنورد شما باغداران محترم میتوانید به دفاتر رسمی نهالستان پالیز مراجعه نموده و یا به صورت آنلاین و تلفنی با ما در ارتباط باشید. نهالستان پالیز با ارائه گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی به همراه کلیه نهال ها؛ شما باغداران را از خریدی مطمئن آسوده خاطر مینماید. فعالیت اصلی نهالستان معروف بجنورد پالیز در حوزه فروش نهال درخت بجنورد میباشد. شما میتوانید با مشاوران ما تماس گرفته از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

بهترین نهال فروش بجنورد را چگونه بشناسیم؟

در این بخش به مهم ترین فاکتورهای موثر در انتخاب بهترین نهال فروشی در بجنورد خواهیم پرداخت.

یک نهالستان خوب باید دارای فاکتورهای زیر باشد:

 • فروش نهال های سالم بدون بیماری و آفت
 • بسته بندی استاندارد نهال ها
 • ضدعفونی و هرس ریشه پیش از ارسال
 • استفاده از وسایل نقلیه مناسب باری برای پیشگیری از بروز آسیب به نهال ها
 • گارانتی نهال ها در طول مسیر
 • ارائه گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی
 • سرعت در پاسخگویی و خدمات پس از فروش
 • تولید نهال مناسب برای هر شهر و هر ارتفاع از سطح دریا
 • و…

با بررسی دقیق این فاکتورها اقدام به خرید نهال بجنورد مینماییم. همانطور که میدانید اگر نهال در نهالستان به خوبی پرورش نیافته و نیازهای آن برطرف نشود؛ عملکرد خوبی در باغ نخواهد داشت. نهالستان های مجوزدار تحت نظر جهاد کشاورزی اقدام به فروش نهال در بیرجند مینمایند. و پرورش نهال های با کیفیت و یا وجود شکایت و مشتریان ناراضی موجب لغو مجوز این نهالستان ها خواهد شد. از این رو در لیست نهالستان های بجنورد به دنبال بهترین نهال فروشی در بجنورد باشید. تا خیال خود را از خریدی مطمئن آسوده خاطر نمایید.

ما در نهالستان معتبر بجنورد؛ پالیز با بیش از نیم قرن تجربه بهترین محصولات را برای شما باغداران محترم پرورش میدهیم. علاوه بر فروش نهال بجنورد؛ شما باغداران محترم میتوانید از مقالات تخصصی ما در سایت پالیز بهره برده و یا از مشاوره 100 درصد رایگان پیش از خرید و خدمات پس از فروش رایگان ما بهره مند شوید.

معرفی بهترین نهالستان میوه در بجنورد؛ نهالستان پالیز

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان یکی از بزرگترین نهالستان بجنورد و نهالستان مرکزی بجنورد شناخته میشود. این نهالستان در حوزه فروش نهال عمده و خرده فعالیت گسترده دارد. همچنین با فروش نهال گلدانی و فروش نهال اصلاح شده در بجنورد؛ اقدام به خدمت رسانی به شما باغداران محترم مینماید.

شما باغداران محترم میتوانید برای کسب اطلاع از قیمت روز نهال بجنورد؛ دریافت آدرس نهال فروشی در بجنورد و یا مشاوره رایگان با مشاوران ما؛ با ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری تماس بگیرید.

نهالستان پالیز بزرگترین نهال فروشی بجنورد خدمات ویژه ی دیگری نیز برای شما باغداران محترم در نظر گرفته است:

 • احداث باغ در بجنورد به صورت حضوری و با استفاده از تیم متخصص و حرفه ای پالیز.
 • مشاوره رایگان پیش از خرید و مشاوره رایگان احداث باغ و کلیه اقدامات مرتبط با نگهداری از باغ
 • ارائه مشاوره تخصصی بیماری شناسی و آفت زدایی

چگونه در شهر بجنورد نهال ها را به صورت آنلاین بخریم؟

برای سفارش آنلاین نهال در بجنورد ابتدا در سایت پالیز کلیه محصولات و ارقام نهال در بجنورد را به همراه خصوصیات آنها را مشاهده نموده و پس از انتخاب بهترین نهال در بجنورد؛ با نهال فروشی آنلاین بجنورد؛ نهالستان پالیز از طریق تلفن و یا پیام رسان واتساپ تماس گرفته و یا پیام ارسال نمایید. نهالستان پالیز بهترین نهال فروشی در بجنورد است که پس از بررسی درخواست شما و مشاوره رایگان بهترین نهال های خود را برای شما ارسال مینماید. به این ترتیب در هزینه های رفت و آمد و انتخاب نهال ها و خرید نهال از بهترین نهالستان بجنورد صرفه جویی میشود.

راه های تشخیص نهال میوه سالم

پس از خرید نهال بجنورد برای تشخیص نهال میوه بجنورد سالم ابتدا باید به برگ ها و شاخه های نهال نگاهی بیاندازید. هرگونه زردی؛ تغییر رنگ, تغییر حالت در برگ ها و ریشه میتواند نشانه ی وجود بیماری در نهال باشد. سپس ریشه را بررسی میکنیم. برای این کار لازم است نهال را از بسته بندی پلاستیکی آن خارج نموده و خاک اطراف آن را بتکانید. ریشه باید سالم و یکدست بدون پیچ خوردگی و یا تغییر رنگ باشد. تنها در صورت سالم بودن کلیه بخش های نهال میتوانید آن را در باغ خود بکارید. کاشت نهال های بیمار و یا آفت زده علاوه بر جلوگیری از رشد مناسب نهال؛ میتواند موجب گسترش بیماری و آفت در تمامی باغ شود. بنابراین اصلا نباید آن را بکاریم.

نحوه در کاشت نهال میوه در بجنورد

حتما پیش از کاشت نهال میوه بجنورد کلیه موارد اشاره شده در بالا را به ترتیب به انجام برسانید. لازم است یک فصل پیش از کاشت نهال، خاک را برای کاشت آن آماده سازی کنید. پس از دریافت نتایج آزمایش خاک و آگاهی از جنس خاک؛ ph، شوری خاک؛ وجود عناصر معدنی در خاک؛ نوبت به اصلاح و تقویت خاک میرسد. خاک را به خوبی شخم زده و قسمت های مختلف آن را با یکدیگر مخلوط کنید. همه سنگ های سخت و غیر قابل نفوذ را از خاک جدا کنید. تا ریشه درختان پس از کاشت به راحتی بتواند در خاک رشد کند. سپس با توجه به نتایج آزمایش خاک و با استفاده از کودهای شیمیایی و آلی خاک را برای کاشت نهال میوه ای که در نظر دارید؛ با توجه به نیاز خاص آن رقم آماده سازی کنید. حال باید چاله های کاشت نهال را براساس نوع رقم انتخابی در فواصل معین در خاک ایجاد کنید. الگوی کاشت درختان به طرح توجیهی, نوع رقم و نحوه دریافت نور خورشید در باغ بستگی دارد. سپس در بهترین زمان کاشت نهال در بجنورد؛ نهال ها را در خاک قرار دهید. به علت مسیر طولانی و عدم دریافت آب کافی در طول مسیر و ضعیف بودن ریشه ها؛ حتما نهال ها را پس از کاشت بلافاصله آبیاری کنید. سپس روی خاک که به علت آبیاری نشست نموده است را خاک اضافه کرده و با ضربه سفت کنید.

جمع بندی

برای خرید نهال باکیفیت و مطمئن در شهر بجنورد، ابتدا باید تمامی مواردی که در بخش های قبل به آنها اشاره شد را به دقت بررسی نمایید. با درنظر گرفتن کلیه فاکتورهای انتخاب بهترین نهال و بهترین نهالستان و خرید و کاشت آن، شما میتوانید محصول دهی بسیار عالی را از باغ خود شاهد باشید. نهالستان پالیز همواره در طول مسیر از انتخاب و تا رسیدن نهال به دوران بلوغ همراه شما خواهد بود. برای خرید نهال در بجنورد و کسب اطلاع از قیمت نهال بجنورد و یا دریافت آدرس نهالستان بجنورد با ما در مرکز فروش نهال در بجنورد تماس بگیرید.

paliz
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *