راهنمای انتخاب و خرید نهال میوه در شهر ایلام

خرید و فروش عمده نهال میوه شناسنامه دار جهادکشاورزی در ایلام

شهر ایلام مرکز استان ایلام است که در ارتفاع 1427 متری از سطح دریا قرار گرفته است. این شهر مرتفع دارای جنگل های طبیعی و باغ های بیشماری است. از طرفی کوهای زیادی در درون و اطراف ایلام قرار دارد. ایلام از غرب با کوه قاقیران و از جنوب به رشته کوه کبیر میرسد. همچنین وجود رودخانه های فراوان مثل تلخاب و گدار خوش و… کشاورزی را در این شهر رونق بخشیده است. همسایه شمالی ایلام شهر ایوان غرب و در جنوب آن ارکواز قرار گرفته است. این شهر از شرق و غرب نیز با سرابله و صالح آباد همسایه است. این شهر شرایط آب و هوایی و اقلیمی مناسبی برای کاشت ارقام خاصی از درختان میوه را دارد. شما میتوانید از بهترین نهالستان ایلام؛ درختان میوه مناسب ایلام را خریداری نمایید. نهالستان پالیز، بزرگترین نهالستان ایلام با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه عرضه نهال و توزیع نهال شما را به مطالعه ادامه ی این مطلب دعوت میکند.

مهم ترین ویژگی های آب وهوایی و اقلیمی شهر ایلام

آب وهوای شهر ایلام نیز تحت تاثیر کوه های اطراف آن سرد و کوهستانی است. دمای این شهر به طور میانگین 13.2 درجه سانتیگراد است. و 67 روز از سال را در برف و یخبندان سپری میکند. بارش سالیانه در آن نسبتا زیاد و در حدود 620 میلی متر است. بازه ی دمایی شهر ایلام بین 13.6- و 41.2 درجه سانتیگراد است. اما نسبت به سایر شهرهای این استان دارای آب وهوای معتدل تری است. به طور کلی شهر ایلام برای احداث باغ و پرورش انواع ارقام میوه دارای آب وهوای مطلوبی است. شما میتوانید انواع ارقام نهال میوه را در این شهر بکارید و از درآمدزایی سالیانه آن بهره مند شوید. مهم ترین نکته، انتخاب نهالی است که بیشترین سودآوری را برای شما به همراه دارد. خرید نهال درخت در ایلام به ویژه نهال شناسنامه دار ایلام و احداث باغ میتواند بهترین راه برای درآمدزایی مطمئن از باغ باشد.

چه نهال های میوه ای را میتوانم در شهر ایلام بکارم؟

و اما قصد داریم بدانیم چه نهال میوه ای در شهر ایلام بهترین باردهی و عملکرد را به همراه دارد؟

با توجه به شرایط آب وهوایی خاص شهر ایلامف نهال هایی در این شهر بهترین عملکرد را دارند که بتوانند در برابر سرمای هوای ایلام بهترین باردهی را داشته باشند. شهر ایلام پرباران است. بنابراین ارقامی که تحمل رطوبت پایینی دارند را نباید در این شهر کاشت. چرا که ممکن است باعث بروز بیماری های قارچی روی درختان بشود.

به طور کلی برای خرید نهال درخت در ایلام شما میتوانید از اکثر ارقام میوه استفاده نمایید. علاوه بر کیفیت نهال و سازگاری پذیری، نکته ی مهم و تاثیرگذار  قیمت نهال میوه در ایلام است. چرا که در هرهکتار از باغ به طور متوسط تا 400 اصله درخت کاشته میشود.

نهال های خود را از بهترین نهالستان ایلام خریداری کنید. تا از خرید نهال باکیفیت و پرورش یافته با دانش روز کشاورزی اطمینان حاصل کنید. احتمال خرابی؛ بیماری و یا عدم مطابقت پذیری با باغ شما در آنها کمتر بوده و همچنین میتوانید از خدمات پس از فروش نهالستان های معتبر نیز بهره مند شوید.

نهال های میوه در ایلام چگونه قیمت گذاری میشوند؟

قیمت نهال ایلام یکی از عوامل تاثیرگذار در خرید نهال ایلام است. که به عوامل متعددی بستگی دارد.

اولین مورد که در هنگام قیمت گذاری نهال توسط نهالستان به آن توجه میشود؛ پایه نهال است. همانطور که میدانید نهال ها 2 پایه اصلی به نام پیوندی و بذری دارند. در نهال پیوندی ایلام؛ به علت اصلاحاتی که توسط نهالستان روی آن انجام گرفته است؛ درختان آن معمولا قوی تر و با عملکرد بالاتری هستند. از این رو قیمت انواع نهال با پایه پیوندی بیشتر از نهال با پایه بذری است.

دومین مورد حائز اهمین در هنگام قیمت گذاری نهال ها سن نهال است. همانطور که میدانید نهال 1 الی 2 ساله بهترین آمادگی برای کاشت در باغ شما را دارند. و پس از کاشت به خوبی با محیط جدید سازگار شده و با رسیدن به سن بلوغ به حداکثر باردهی میرسد. در نهال های بیش از 2 سال؛ رفته رفته عملکرد درختان کاهش یافته و ممکن است با محیط جدید به خوبی تطبیق نیابند. از طرفی با رسیدن به سن بلوغ محصول دهی آن ها حداکثری نشود. به طور کلی بهترین نهال درخت ایلام نهال بین 1 الی 2 ساله است. لازم به ذکر  است که قیمت انواع نهال بین 1 الی 2 ساله از سایر نهال ها کمی بیشتر است.

نکته ی بعدی حائز اهمیت در قیمت نهال؛ عمر اقتصادی درختان و حداکثر باردهی آن ها است. درختانی که باردهی بیشتر به علاوه عمر اقتصادی بالاتری دارند؛ بسیار پرطرفدارترند. از این رو قیمت آنها نیز کمی بیشتر از سایر ارقام خواهد بود. با کاشت این دسته از ارقام به علت محصول دهی بالاتری که دارند؛ به سرعت سرمایه گذاری اولیه به باغدار بازمیگردد. و به سودآوری از باغ خواهد رسید. همچنین عمر اقتصادی بالاتر درختان از هزینه های ناشی از خرید مجدد نهال ها و زمان صرف شده تا رسیدن به سن بلوغ؛ آنها جلوگیری میشود.

به طور کلی با خرید درختان میوه مناسب ایلام باغی پربار و سودده را برای خود به ارمغان بیاورید.

پیش از خرید نهال شناسنامه دار ایلام چکار باید انجام دهیم؟

در این قیمت قصد داریم تا مهم ترین نکاتی که پیش از خرید نهال میوه ایلام هر باغداری باید بداند را بررسی نماییم. پس با ما همراه باشید.

تا این بخش ویژگی های یک نهال مناسب برای شهر ایلام را دانستیم و سپس از فاکتورهای مهم در قیمت گذاری نهال های میوه آگاه شدیم. بنابراین با مراجعه به وبسایت نهالستان پالیز کلیه ارقام نهال که در شهر ایلام قابل کشت است را با توجه به 4  فاکتور اصلی زیر انتخاب نمایید:

 • ارتفاع از سطح دریا
 • آب وهوا و حداکثر و حداقل دما
 • میزان مقاومت در برابر رطوبت و خشکی
 • باردهی و عمر اقتصادی

با خرید نهال شناسنامه دار ایلام از یک نهالستان معتبر ایلام باردهی حداکثری و سازگاری پذیری بسیار عالی را برای باغ خود تضمین کنید. نهالستان پالیز کلیه نهال های ارسالی را در طول مسیر گارانتی میکند. بنابراین شما باغداران محترم میتوانید در صورت بروز هرگونه بیماری و یا آفت؛ نهال بیمار را مرجوع و به جای آن نهال سالم از نهالستان ایلام دریافت کنید.

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان نهالستان جهادکشاورزی ایلام به فعالیت رسمی خود در حوزه فروش نهال درخت ایلام ادامه میدهد. برای خرید نهال از جهادکشاورزی ایلام با ما تماس بگیرید. همچنین شما باغداران محترم میتوانید از مشاوره کاملا رایگان پیش از خرید نهال شناسنامه دار ایلام؛ بهره مند شوید.

چگونه بهترین نهال فروشی را در شهر ایلام شناسایی کنیم؟

حال نوبت به مراجعه به یک نهالستان معتبر برای دریافت مشاوره و انتخاب بهترین نهال های قابل کاشت در شهر ایلام است.

برای این کار با جستجو در سایت، لیست نهالستان های ایلام را بیابید. سپس با توجه به فاکتورهای زیر بهترین نهالستان ایلام را برای خرید انتخاب کنید:

 • نهالستان معتبر ایلام باید با توجه به آب وهوا و شرایط اقلیمی در هر شهر نهال تولید نماید.
 • نهالستان مجوزدار ایلام باید دارای تاییدیه رسمی از جهاد کشاورزی باشد.
 • نهالستان معروف ایلام کلیه نهال ها را پیش از فروش ضدعفونی و هرس ریشه مینماید. و پس از بسته بندی استاندارد؛ با استفاده از وسایل حمل و نقل مناسب برای باغداران محترم ارسال میکند.
 • سرعت در پاسخگویی و ارائه هرچه بهتر خدمات از وظایف اصلی بهترین نهال فروشی در ایلام است.
 • ارائه گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ضامن سلامتی و خدمات پس از فروش نهالستان ها میباشد.
 • نهالستان جهادکشاورزی ایلام باید کلیه محصولات خود را با استفاده از دانش به روز کشاورزی تولید نماید.
 • فروش نهال ایلام با قیمت منطقی و مقرون به صرفه.
 • کلیه نهال ها باید فاقد بیماری و یا آفت باشند. وجود شکستگی روی نهال ها بستری مناسب برای حمله آفات به حساب میاید.
 • و…

معرفی بهترین نهال فروشی میوه در شهر ایلام

نهالستان مرکزی ایلام؛ نهالستان پالیز با افتخار سالیانه سال است که به عنوان بزرگترین و بهترین نهالستان ایلام به فعالیت رسمی خود ادامه میدهد. این نهالستان دارای مجوزهای معتبر مثل گواهی معتبر و رسمی, شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع است و با استفاده از دانش روز کشاورزی اقدام به تولید نهال عمده و خرده مینماید. از مهم ترین ارقام نهال این مرکز میتوان به فروش نهال گلدانی و همچنین فروش نهال اصلاح شده در ایلام اشاره نمود. برای دریافت آدرس نهال فروشی در ایلام و یا قیمت روز نهال ایلام با کارشناسان ما در بزرگترین نهال فروشی ایلام از طریق تماس تلفنی و یا از طریق واتساپ تماس بگیرید.

علاوه بر ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید و پشتیبانی دائمی پس از خرید نهال میوه در ایلام؛ شما میتوانید از سایر خدمات ما مثل ارسال تیم تخصصی برای احداث باغ در ایلام به صورت حضوری و یا دریافت مشاوره بیماری شناسی و یا آفت زدایی توسط تیم بیماری شناسی ما نیز بهره مند شوید.

چگونه نهال های میوه را از نهال فروشی آنلاین ایلام سفارش دهیم؟

جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم و جلوگیری از صرف هزینه های اضافی رفت و آمد و… ما در نهال فروشی آنلاین ایلام, امکان ثبت سفارش آنلاین در بستر اینترنت را فراهم آوردیم. شما باغداران محترم میتوانید با مراجعه به سایت پالیز؛ کلیه نهال های میوه را مشاهده نموده و نهال های مناسب برای شهر خود را انتخاب کنید. سپس از طریق واتساپ و یا تلفن با مشاوران ما تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره رایگان, بهترین نهال را در میان ارقام نهال در ایلام میابید. سپس سفارش خود را در بهترین نهالستان ایلام؛ نهالستان پالیز ثبت مینمایید. مشاوران ما به سرعت به درخواست شما پاسخ داده و نهال ها را در زمان معین برای شما ارسال مینمایند. همچنین به همراه کلیه نهال ها؛ گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر کتبی نیز از طرف بهترین نهال فروشی در ایلام؛ نهالستان پالیز ارائه میشود.

روش های تشخیص بیماری یا آفت در نهال

در هنگام تحویل نهال های میوه کلیه نهال ها را به دقت بررسی کنید. نهال ها باید سالم و عاری از هرگونه شکستگی و یا بریدگی، زردی؛ تغییر رنگ شاخه و برگ و یا تغییر حالت و پیچ خوردگی باشند. هریک از این علائم را به دقت بررسی کرده و جدی بگیرید. سپس ریشه نهال را پس از خارج نمودن از بسته بندی آن بتکانید تا به راحتی قابل مشاهده شود. ریشه نهال باید سالم و یکدست باشد. هرگونه تغییر شکل در ریشه میتواند علائم وجود بیماری باشد. توجه داشته باشید که نهال های بیمار و یا آفت زده را هرگز به همان صورت در باغ نکارید. بیماری و آفات علاوه بر جلوگیری از رشد نهال؛ میتوانند از طریق باد و یا آبیاری در سرتاسر باغ گسترش یافته و حیات کل باغ را به مخاطره بیاندازند.

چگونه نهال های میوه را در ایلام بکاریم؟

برای احداث باغ در ایلام لازم است یک فصل پیش از بهترین زمان کاشت نهال در ایلام؛ مقدمات آماده سازی زمین را آغاز نمایید. با نمونه برداری از خاک و ارسال آن به آزمایشگاه های مخصوص از وضعیت فعلی باغ خود آگاه شده و سپس با توجه به نوع نهال انتخابی و نیاز های آن خاک را اصلاح و تقویت نمایید. اصلاح خاک به روش شخم زدن و از میان برداشتن هرگونه جسم سخت و غیر قابل نفوذ از خاک و به طور کلی یکدست نمودن خاک است. و تقویت خاک معمولا با استفاده از کودهای شیمیایی انجام میشود. سپس با توجه به فاصله کاشت؛ چاله های کاشت را در خاک ایجاد کنید. لازم است چاله های کاشت را یک فصل پیش از کاشت نهال در خاک ایجاد نمایید. سپس در بهترین زمان کاشت نهال در ایلام؛ نهال ها را در خاک قرار داده و پس از اضافه نمودن خاک به اطراف آن را با ضربه سفت نمایید. و سپس نهال را آبیاری کنید. برای آگاهی از نحوه پرورش نهال های خود با ما در نهالستان معتبر ایلام تماس بگیرید.

جمع بندی

برای احداث باغی پرمحصول ابتدا لازم است تا بهترین ارقام میوه سازگار با شهر خودمان را یافته و آن را از بهترین نهالستان ایلام خریداری نمایید. سپس با استفاده از مشاوره های رایگان نهالستان پالیز؛ و یا با استفاده از تیم تخصصی احداث باغ پالیز؛ باغ پرمحصول خود را احداث کنید. معمولا بین 3 تا 4 سال زمان لازم است تا باغ به بلوغ خود رسیده و به بیشترین باردهی برسد.

نهالستان پالیز مرکز فروش نهال در ایلام, آماده ارائه خدمات به شما باغداران محترم میباشد. برای خرید نهال ایلام و همچنین دریافت آدرس نهالستان ایلام؛ و کسب اطلاع از قیمت نهال ایلام با ما تماس بگیرید.

paliz
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *