راهنمای انتخاب و خرید نهال میوه در شهر خرم آباد

خرید و فروش عمده نهال میوه شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر خرم آباد

شهر خرم آباد یکی از شهرهای بسیار مهم از لحاظ کشاورزی و باغی در کشورمان است. این شهر، پررونق ترین باغ ها را دارد و تقریبا اکثر ارقام میوه در این شهر قابل کشت است. از این رو نام آن خرم آباد (خرم + آباد) یعنی شهر سرسبز میباشد. همانطورکه میدانید شهر خرم آباد مرکز استان لرستان است. و از لحاظ جمعیت در کشورمان در رتبه بیست و سوم قرار دارد. این شهر سرسبز و زیبا در دره های رشته کوه زاگرس قرار گرفته است و از این رو آب وهوای سرد و کوهستانی دارد. مهم ترین محصولات کشاورزی و باغی در خرم آباد باغ های گردو و بادام و بلوط و آلو و… است. این شهر همچنین منابع آبی بسیار و بارندگی فراوان دارد. از این رو باغ های آن بسیار پررونق و پرمحصول هستند. به طور کلی شهر خرم آباد یکی از بهترین شهرهای کشورمان برای احداث باغ به حساب میاید. برای خرید بهترین نهال خرم آباد لازم است برخی از نکات مهم در خرید نهال خرم آباد را بدانید. سپس از بهترین نهال فروشی در خرم آباد؛ درختان میوه مناسب خرم آباد را خریداری نمایید. برای آگاهی از مهم ترین نکات در خرید نهال خرم آباد با ما در نهالستان پالیز؛ مرکز عرضه نهال و توزیع نهال عمده و خرده همراه باشید.

آیا شرایط اقلیمی و آب وهوایی در شهر خرم آباد برای احداث باغ مناسب است؟

شهر خرم آباد با ارتفاع از سطح دریای 1147.8 متر از شهرهای کوهستانی و مرتفع در کشورمان به حساب میاید. این شهر از شمال با شهر سلسله و بروجرود و از جنوب  با شهر اندیمشک و از غرب و جنوب غربی به ترتیب با شهر دوره؛ پلدختر و ایلام مرز مشترک دارد. همسایه شمال غربی آن نیز کرمانشاه و در شرق خرم آباد نیز شهرستان الیگودرز و دورود دیده میشوند. در بخش هایی از جنوب شرق آن نیز استان اصفهان است.

به طور کلی آب وهوای خرم آباد معتدل و مدیترانه ای و نیمه مرطوب است. که بازه ی دمایی آن حداکثر و حداقل به 39.5 و 0.1 درجه سانتیگراد میرسد. این شهر به طور میانگین سالیانه دمای 17.6 درجه سانتیگراد دارد. رطوبت نسبی هوای شهر خرم آباد 46 درصد است. این شهر بارندگی فراوان دارد و اغلب بارندگی های آن به صورت بارش باران است.

با توجه به آب وهوا و وضعیت اقلیمی در شهر خرم آباد خواهیم دانست که خرید نهال درخت در خرم آباد کار چندان سختی نیست. شما میتوانید اکثر ارقام نهال شناسنامه دار خرم آباد را در باغ خود کاشته و از سازگاری پذیری بسیار عالی و باردهی آن بهره مند شوید. نکته ی مهم در انتخاب درختان میوه ی مناسب خرم آباد؛ انتخاب رقمی است که نسبت به سایر ارقام از عملکرد بالاتری برخوردار است. به این ترتیب تلاش باغدار و هزینه های نگهداری باغ با سودآوری بالاتری همراه خواهد بود.

نهالستان های زیادی اقدام به فروش نهال خرم آباد مینمایند. نکته مهم و قابل توجه اینجاست که شما حتما باید نهال های خود را از بزرگترین نهال فروشی خرم آباد خریداری کنید. تا ریسک های ناشی از خرید نهال خرم آباد را به حداقل رسانده و باقی پربار راه اندازی نمایید.

نهالستان معروف خرم آباد؛ نهالستان پالیز بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین مرکز فروش نهال در خرم آباد شناخته میشود. که فعالیت عمده ی آن در حوزه فروش نهال شناسنامه دار خرم آباد؛ فروش نهال گلدانی و نهال اصلاح شده در خرم آباد میباشد. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال خرم آباد و همچنین دریافت آدرس نهالستان خرم آباد با ما تماس بگیرید.

شرایط شهر خرم اباد و نکات مهم برای کاشت نهال

پیش از آنکه به معرفی و انتخاب بهترین نهال میوه در خرم آباد اشاره نماییم. لازم است تا اطلاعات کلی درباره شرایط جغرافیایی و وضعیت اقلیمی در شهرمان را بدست آوریم. این اطلاعات به شرح زیر است:

شرایط آب وهوایی شهر خرم آباد

پیش از آنکه اقدام به خرید نهال خرم آباد و احداث باغ نمایید. لازم است تا از شرایط آب وهوایی و اقلیمی شهر خود آگاه شوید. شهر خرم آباد شهری با آب وهوای معتدل و مدیترانه ای و نیمه مرطوب است. این شهر خوش آب وهوا برای کاشت اکثر ارقام میوه مناسب است. بنابراین محدودیتی بابت خرید نهال خرم آباد وجود ندارد. اما به علت احتمال سرمازدگی های بهاره و پاییزه توصیه میکنیم، ارقامی با مقاومت سرمایی بالاتر و همچنین دیرگل را برای کاشت در شهر خرم آباد انتخاب نمایید.

وضعیت خاک باغ

برای آگاهی از وضعیت خاک باغ ابتدا باید با نمونه برداری از چند قسمت از خاک و مراجعه به آزمایشگاه مخصوص، خاک باغ را آزمایش کنیم. پس از دریافت نتایج آزمایش خاک از فاکتورهای مهمی همچون جنس خاک, شوری خاک, ph خاک و میزان وجود عناصر شیمیایی در خاک آگاه خواهیم شد. لازم است بدانید برای احداث باغ هر رقم میوه ای نیاز به شرایط خاص خاکی وجود دارد. بنابراین پس از انتخاب نوع رقم میوه با مشاوران ما در نهالستان پالیز تماس بگیرید تا درباره ی نحوه ی اصلاح و تقویت خاک در باغ خود مشورت نمایید. با مخلوط نمودن خاک و از بین بردن موانع موجود در خاک؛ خاک باغ خود را اصلاح نمایید و با استفاده از کودهای آلی و شیمیایی، خاک باغ خود را تقویت نمایید. توصیه میکنیم خاک باغ را یک فصل پیش از بهترین زمان کاشت نهال در خرم آباد؛ آماده کنید. سپس با توجه به فاصله ی کاشت مناسب رقم انتخابی خود؛ چاله های کاشت را به اندازه ی مناسب در آن ایجاد نمایید.

وضعیت رطوبت و خشکی هوای خرم آباد

رطوبت بیش از حد و یا خشکی هوا میتواند به درختان آسیب وارد سازد. از طرفی در باغ هایی که به اندازه کافی آبیاری نمیشوند درختان به حداکثر رشد و باردهی خود نمیرسند. شهر خرم آباد دارای رطوبت هوای 46 درصد است. رطوبت نسبی در این شهر متناسب است. اما به علت بارندگی فراوان در این شهر میتوانید از درختانی با تحمل رطوبت بیشتر استفاده کنید. رطوبت زیاد در برخی از درختان میتواند عامل بروز بیماری های قارچی در ریشه بشود. این شهر دارای بارندگی کافی برای احداث باغ به صورت دیمی میباشد اما برای افزایش عملکرد درختان و رسیدن به محصول دهی حداکثری بهتر است تا درختان را به خصوص در فصل گرم سال به صورت مرتب و به روش قطره ای آبیاری نمایید. آبیاری قطره ای درختان محاسن زیادی دارد. از جمله مصرف بهینه ی آب؛ پیشگیری از گسترش بیماری و آفت در باغ؛ آبیاری منظم و کنترل شده برای هر درخت؛ کاهش آبیاری در فصول پرباران و افزایش آن در فصل رشد و گرم سال و…

ارتفاع از سطح دریای خرم آباد

شهر خرم آباد ارتفاعی برابر 1147.8 متری از سطح دریا دارد به این ترتیب هنگام خرید نهال خرم آباد باید از نهال هایی که در این بازه به خوبی رشد مینمایند، استفاده نمود. شما میتوانید کلیه مشخصات مربوط به انواع ارقام نهال در خرم آباد را در سایت پالیز مشاهده نمایید.

بازه ی دمایی در شهر خرم آباد

بازه ی دمایی در واقع حداکثر و حداقل دمای منطقه است. لازم است بدانید درختان فقط در دمای خاصی قادرند به خوبی رشد نمایند. سرمای بیش از حد و همچنین گرمای بیش از حد در منطقه میتواند رشد درختان را با مخاطره مواجه کند. برای مثال در فصل تابستان دمای بیش از حد منطقه موجب آفتاب سوختگی درخت؛ شاخه ها و سیاه شدن میوه ها خواهد شد. از این رو در این مناطق باید با استفاده از روش های خاصی درختان را از آفتاب سوختگی محافظت نماییم. بازه ی دمایی شهر خرم آباد بین 0.1 درجه تا 39.5 درجه سانتیگراد میباشد. میانگین دمای سالیانه در این شهر حدود 17.6 درجه سانتیگراد است. به طور کلی دمای هوای این شهر برای کاشت انواع ارقام مناسب است و قادر به برطرف سازی نیاز سرمایی اکثر ارقام میوه میباشد. توجه داشته باشید که حداکثر دما در این شهر کمی زیاد است. دماهای بیش از 35 درجه سانتیگراد میتواند عملکرد درختان را با اختلال مواجه نماید. از این رو باید درختانی با مقاومت گرمایی بالاتر در این شهر بکاریم. میتوانید از روش هایی مثل رنگ سفید زدن به شاخه و تنه درختان؛ دمای آن را کاهش داده و از سوختن میوه و شاخه ها پیشگیری نمود.

مهم ترین نکاتی که پیش از خرید نهال شناسنامه دار خرم آباد؛ هر باغداری باید بداند؟

همانطور که پیشتر به آن اشاره نمودیم برای خرید نهال درخت در خرم آباد؛ انتخاب های زیادی وجود دارد. اما ما قصد داریم تا روش انتخاب بهترین نهال خرم آباد را بررسی نموده و از نحوه ی خرید نهال درخت در خرم آباد آگاه شویم. پس از کسب آگاهی از شرایط خاص باغ خود؛ با مراجعه به سایت پالیز؛ بزرگترین نهالستان خرم آباد و مقایسه ی شرایط باغ خود با شرایط مناسب نهال؛ درختان میوه مناسب خرم آباد را انتخاب نمایید. نحوه ی انتخاب بهترین نهال خرم آباد براساس فاکتورهای زیر است:

کیفیت میوه های درخت

مهمترین منبع درآمد هر باغدار، فروش میوه های باغ است. هرچه میوه ی درختان با کیفیت تر و درشت تر و پرطرفدارتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین هنگام خرید نهال خرم آباد به کیفیت محصولات آن نیز توجه فرمایید. شما میتوانید مشخصات مربوط به هر رقم از نهال را در سایت پالیز مشاهده نمایید.

عمر اقتصادی درختان

عمر اقتصادی درختان یعنی حداکثر زمانیکه درختان پس از رسیدن به سن بلوغ به محصول دهی حداکثری ادامه میدهند. عمر اقتصادی درختان از این رو حائز اهمیت است که هرچه نهال دارای عمر اقتصادی بالاتری باشد هزینه های ناشی از خرید نهال خرم آباد مجدد و نگهداری از درختان تا رسیدن به بلوغ به تعویق میوفتد. برخی از ارقام نهال ژنوتیپ پالیز؛ ثبت شده توسط نهالستان پالیز قادرند تا 200 سال عمر اقتصادی داشته باشند.

تحمل سرمایی و گرمایی نهال

این مورد به خصوص در مناطقی با سرما و گرمای بیش از حد بسیار مورد توجه قرار میگیرد. حتما پیش از خرید نهال خرم آباد به وضعیت منطقه و باغ خود توجه نمایید. اگر در منطقه ی بسیار سرد و یا گرم قرار دارید. برای پیشگیری از سوختن نهال ها و یا کاهش محصول دهی آنها باید از درختان مقاوم گرمسیری و یا سردسیری بهره ببرید.

قیمت نهال میوه در خرم آباد

قیمت نهال میوه در خرم آباد با توجه به 2 فاکتور اصلی سن نهال و پایه نهال تعیین میشود. قیمت نهال پیوندی خرم آباد از نهال بذری آن بیشتر است. البته این افزایش قیمت به علت اصلاحات انجام شده روی نهال برای باردهی بهتر و افزایش عمر اقتصادی آن است. از این رو خرید نهال خرم آباد با پایه پیوندی؛ با سودآوری بالاتری در باغ همراه خواهد بود. قیمت نهال خرم آباد کمتر از 2 سال نیز کمی بیشتر از سایر ارقام با سن بالاتر است. علت آن نیز سازگاری پذیری سریعتر نهال با محیط جدید و افزایش احتمال رسیدن به محصول دهی حداکثری در سنین بلوغ میباشد. نهال درختانی که بیش از 2 سال دارند با افزایش سن آنها، با کاهش قیمت همراه است. اما لازم است بدانید خرید نهال خرم آباد کمتر از 2 سال برای باغ شما مناسب تر است. و در سالهای بعدی شما را با سودآوری بالاتری همراه میسازد.

البته میزان باردهی نهال؛ تقاضای بالا و یا کمبود برخی از ارقام در زمانی مشخص و همچنین عمر اقتصادی و تحمل سرمایی و گرمایی و مقاومت در برابر آفات و بیماری ها؛ کیفیت نهال و اصلاحات انجام شده روی نهال نیز میتواند در قیمت روز نهال خرم آباد تاثیرگذار باشد.

نکته: به طور متوسط در هر هکتار از باغ نیاز به 400 اصله نهال وجود دارد. در ارقام خودناسازگار؛ لازم است با توجه به نوع رقم در هر ردیف؛ رقم گرده زای مناسب نیز کاشته شود. بنابراین در هنگام خرید نهال خرم آباد؛ نهال گرده زا را نیز به صورت همزمان خریداری نموده و در باغ بکارید. تا مراحل رشد نهال ها با یکدیگر در یک زمان انجام شود. شما میتوانید جهت کسب اطلاع از قیمت انواع نهال در خرم آباد با مشاوران ما در تماس باشید.

حداکثر محصول دهی درختان میوه

درختانی را برای خرید نهال خرم آباد انتخاب کنید که دارای محصول دهی بیشتری باشند، به این ترتیب درآمد شما از فروش میوه های درختان افزایش خواهد یافت؛ و شما را با سودآوری بیشتری همراه میسازد.

مهم ترین فاکتورها و معرفی بهترین نهال فروشی خرم آباد چیست؟

بهترین روش خرید نهال خرم آباد؛ خرید آن از نهالستان معتبر خرم آباد است. به این ترتیب ریسک های ناشی از خرید نهال به حداقل میرسد و کلیه نهال ها دارای ضمانتنامه کتبی و گواهی سلامت خواهند بود. و اما روش شناخت نهالستان مجوزدار خرم آباد به شرح زیر است:

  1. حتما تا به حال با جستجو در گوگل لیست نهالستان های خرم آباد را بدست آورده اید. در این بین برای خرید نهال میوه خرم آباد باید مجوزهای معتبر نهالستان را از جمله شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع و گواهینامه رسمی دریافت شده از جهاد کشاورزی را بررسی کنید. نهالستان جهادکشاورزی خرم آباد, نهالستان پالیز سالیان سال است که به عنوان مرکز اصلی خرید نهال از جهادکشاورزی خرم آباد شناخته میشود.
  2. سابقه ی کاری نهالستان. نهالستان پالیز بیش از نیم قرن است که به عنوان نهالستان مجوزدار خرم آباد به فعالیت رسمی در حوزه فروش نهال درخت خرم آباد میپردازد. برای کسب اطلاع از آدرس نهال فروشی در خرم آباد با مشاوران ما در ارتباط باشید.
  3. نهالستان باید با توجه به دانش روز کشاورزی و شرایط اقلیمی و آب وهوایی در هر شهر اقدام به تولید و فروش نهال خرم آباد بنماید. نهالستان پالیز؛ به عنوان نهالستان مرکزی خرم آباد شناخته میشود. این مرکز با بهره گیری از دانش روز باغداری و تیم تخصصی؛ اقدام به فروش نهال گلدانی, فروش نهال اصلاح شده در خرم آباد و فروش نهال ژنوتیپ انحصاری پالیز نموده است. ارقام تولید توسط این مرکز همگی دارای شناسنامه و گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی میباشد.
  4. امکان ثبت سفارش آسان. نهالستان پالیز کلیه راه های ثبت سفارش نهال را برای شما باغداران محترم از جمله آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری را فراهم نموده است. تا در وقت و هزینه شما باغداران محترم صرفه جویی شود. نهالستان پالیز، نهال فروشی آنلاین خرم آباد میباشد. جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.
  5. ارائه خدمات پشتیبانی. علاوه بر ارائه مشاوره های رایگان پیش از فروش نهال خرم آباد؛ مشاوران ما در نهالستان پالیز شما را تا رسیدن به یک باغ پربار همراهی میکنند. امکان دریافت مشاوره رایگان احداث باغ و نحوه ی پرورش درختان، آبیاری و کوددهی و… به صورت همه روزه در نهالستان پالیز فراهم میباشد. از دیگر خدمات ویژه ی این مرکز ارائه ی مشاوره تخصصی توسط متخصصین بیماری شناسی در حوزه سلامت نهال و پیشگیری و درمان بیماری ها و آفات میباشد. همچنین شما میتوانید از خدمت ویژه ما در نهالستان پالیز؛ بهره گیری از تیم تخصصی حضوری احداث باغ در خرم آباد میباشد. جهت احداث باغ توسط تیم باغداری پالیز به صورت 0 تا 100 با ما تماس بگیرید.
  6. بسته بندی و ارسال. پس از ثبت سفارش کلیه نهال ها در نهالستان مرکزی خرم آباد؛ ضد عفونی و هرس ریشه شده و پس از بسته بندی استاندارد؛ به وسیله اتوبوس؛ کامیون وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما ارسال میشود. همچنین به همراه کلیه نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی قابل پیگیری ارائه میشود.

برای خرید نهال شناسنامه دار خرم آباد از بهترین نهال فروشی در خرم آباد با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

همانطور که مشاهده نمودیم 4 مرحله ی اصلی در خرید نهال خرم آباد از نهالستان معتبر خرم آباد را با یکدیگر بررسی نمودیم. مرحله ی اول بررسی شرایط باغ خودمان؛ مرحله دوم انتخاب بهترین نهال و مرحله سوم روش های شناسایی بهترین نهالستان خرم آباد میباشد. خرید نهال خرم آباد از بهترین نهالستان خرم آباد یکی از مهم ترین مراحل و به عنوان مرحله ی آخر معرفی میشود. پس از دریافت نهال ها و بررسی سلامت آنها؛ در بهترین زمان کاشت نهال در خرم آباد؛ نهال ها را در باغ بکارید. در صورت بروز هرگونه سوال و یا مشکل در نحوه ی احداث باغ و یا نگهداری از آن؛ میتوانید با مشاوران ما در نهالستان پالیز درمیان بگذارید. جهت دریافت آدرس نهالستان خرم آباد و آگاهی از قیمت نهال خرم آباد با ما تماس بگیرید.

paliz
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *