راهنمای انتخاب و خرید نهال میوه در شهر رشت

خرید و فروش عمده نهال میوه شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر رشت

شهر رشت یکی از خوش آب وهوا ترین و توریستی ترین شهرهای ایران است. این شهر شمالی مرکز استان گیلان است و پرجمعیت ترین شهر در شمال کشورمان به شمار میرود. این شهر رکورد بیشترین بارندگی در کشور را به نام خود ثبت نموده و به همین دلیل است که نام شهر باران های نقره را به خود اختصاص داده است. شهر رشت به علت آب وهوای بسیار عالی و بارندگی فراوان یکی از بهترین شهرها در کشورمان برای کاشت انواع ارقام میوه به شمار میاید. باغ های انار؛ زیتون؛ پرتقال، زیتون؛ گردو و بادام، کدو، سیب ترش و شاه بلوط به فراوانی در رشت دیده میشوند. این شهر زمین های مسطح و مناسب برای احداث باغ به فراوانی دارد. در بخش جنوبی با رشته کوه البرز همسایه است. که ارتفاع بخش های جنوبی را بیشتر نموده است. این شهر علاوه بر بارندگی فراوان؛ رودخانه های پرآبی مثل رودخانه گوهر رود و زرجوب را نیز دارد. در این مطلب قصد داریم تا درختان میوه مناسب شهر رشت را شناسایی نموده و فاکتورهای مهم شناخت بزرگترین نهال فروشی رشت را با یکدیگر بررسی نماییم.

مطلب زیر نتایج تحقیقات تیم تحقیقاتی بزرگترین نهالستان رشت؛ نهال پالیز میباشد. نهالستان پالیز یکی از بهترین مراکز فروش نهال رشت با عرضه نهال و توزیع نهال عمده و خرده در سرتا سر کشور عزیزمان میباشد. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

ارتفاع از سطح دریا و شرایط جغرافیایی و اقلیمی شهر رشت چگونه است؟

شهر رشت هم سطح با سطح دریای آزاد است که ارتفاع آن در بیشترین حالت به 8 متر میرسد. این شهر در شمال با دریای خزر و شهرستان خمام همسایه است. رشت در شمال غربی نیز مرز مشترکی با تالاب انزلی دارد. در غرب آن 3 شهر شفت، صومعه سرا و فومن و همچنین رودخانه پسیخان قرار گرفته است. در بخش های جنوبی شهر رشت شهر سنگر و رودبار و در شرق آن نیز آستانه اشرفیه و کوچصفهان قرار دارند.

به طور کلی آب وهوای شهر رشت شرایط لازم برای کاشت انواع ارقام میوه را فراهم مینماید. آب و هوای این شهر شبه مدیترانه ای و کاسپین بوده و بسیار معتدل و مرطوب است. در فصل تابستان بسیار گرم و شرجی و در فصل زمستان سرد و مرطوب است. بازه ی دمایی در رشت بین 30.5 تا 1.9 درجه سانتیگراد است. دمای هوای شهر به طور میانگین 15.9 درجه سانتیگراد است. که برای رشد انواع ارقام نهال مناسب است. همانطور که گفته شد بارندگی در این شهر بسیار زیاد است. به طوریکه بارندگی سالیانه آن به 1359 میلی متر میرسد. بیشتر باغ های رشت به صورت دیمی آبیاری میشوند. در این شهر کمتر برف میبارد و حدودا 26 روز از سال در آن بارندگی برف و یخبندان است. رطوبت هوا در رشت بسیار زیاد و حدود 81.1 درصد است.

همانطور که دانستیم شهر رشت یکی از بهترین مناطق برای کاشت انواع ارقام میوه است. اما هنگام خرید نهال رشت باید توجه کنیم که ارقامی که نسبت به رطوبت بالا حساس هستند را در این شهر نکاریم. به طور کلی خرید نهال شناسنامه دار رشت و کاشت آن در شهر به علت آب وهوا و شرایط بسیار عالی این شهر؛ با عملکرد بسیار عالی همراه است. به شما توصیه میکنیم از ارقامی استفاده کنید که بیشترین باردهی را در بین سایرین داشته باشند تا درآمد سالیانه شما از فروش میوه به حداکثر برسد. نهالستان معروف رشت؛ نهالستان پالیز؛ یکی از بهترین نهال فروشی در رشت است که با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تیم حرفه ای اقدام به تولید انواع ارقام نهال نموده است. بنابراین برای خرید نهال درخت در رشت با ما در بزرگترین مرکز فروش نهال در رشت همراه باشید.

چه نهال های میوه ای برای کاشت در شهر رشت مناسب است؟

پیش از اقدام به خرید نهال درخت در رشت ابتدا باید یک سری اطلاعات کلی و دقیق درباره محل باغ خود و شرایط اقلیمی و همچنین وضعیت آب وهوایی و ارتفاع از سطح دریای آن بدست بیاورید. به این ترتیب به خوبی خواهید دریافت که چه نهالی برای کاشت در شهر شما مناسب است. برای آگاهی از شرایط اقلیمی شهر رشت به فاکتورهای زیر توجه فرمایید:

شرایط آب وهوایی و اقلیمی؛ رطوبت و خشکی هوا؛ حداقل و حداکثر دما

در هنگام خرید نهال رشت ابتدا باید به شرایط اقلیمی و آب وهوایی این شهر توجه فرمایید. از آنجایی که آب وهوای شهر رشت شهر شبه مدیترانه ای و کاسپین بوده و بسیار معتدل و مرطوب است. شرایط لازم برای رشد اکثر ارقام نهال میوه رشت را فراهم میکند.

شهر رشت رطوبت بالا و در حدود 81.1 درصد دارد. و از طرفی بارندگی در این شهر 1359 میلیمتر در سال است. لازم است بدانید برخی از نهال ها قادر به رشد در شرایط با رطوبت بالا نبوده و دچار بیماری های قارچی میشوند. در مقابل درختانی نیز در برابر خشکی مقاومت کمی داشته و به سرعت میسوزند. از درختان با مقاومت بالاتر در برابر بیماری ها و آفات برای کاشت در شهر رشت استفاده نمایید.

بازه ی دمایی در شهر رشت بین 30.5 تا 1.9 درجه سانتیگراد است. درختان میوه دار و غیر میوه دار زیادی قادرند در این دما به خوبی رشد کنند. اما در فصولی با دمای بسیار گرم مثل تابستان مراقب سوختن شاخه و برگ ها و همچنین میوه های درخت باشید. همچنین شهر رشت 26 روز از سال را در برف و یخبندان سپری میکند. برای جلوگیری از ایجاد یخ زدگی در نهال ها؛ توصیه میشود آبیاری را در این فصل کاهش داده و یا متوقف کنید.

نکته: در مناطقی که احتمال سرمازدگی پاییزه و یا بهاره قرار دارد؛ بهتر است تا از درختان دیرگل برای کاشت در این مناطق استفاده شود.

وضعیت خاک

برای آگاهی از وضعیت خاک باغ خود لازم است تا با نمونه برداری و مراجعه به آزمایشگاه های معتبر، خاک باغ خود را مورد آزمایش قرار دهید. بارندگی فراوان میتواند موجب شسته شدن عناصر در خاک شود. از این رو شما میتوانید با استفاده از کودهای آلی و شیمیایی؛ خاک باغ خود را تقویت کنید. خاک بیشتر مناطق در شهر رشت برای کاشت انواع ارقام میوه مناسب است. فقط باید به برنامه کوددهی خاک توجه داشته باشید.

ارتفاع از سطح دریای شهر رشت

شهر رشت یک شهر همسطح با سطح دریا است. ارتفاع این شهر تا 8 متر نیز میباشد. که در بازه ی ارتفاع مناسب برای کاشت اکثر ارقام نهال قرار دارد. بنابراین با توجه به ارتفاع از سطح دریای نهال ها؛ میتوانید اکثر ارقام نهال را در این شهر بکارید.

روش انتخاب بهترین نهال میوه رشت

نکته ی بعدی در احداث باغ پرمحصول؛ توجه به فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید نهال رشت میباشد. به این ترتیب میتوانیم با توجه به شرایط باغ خود؛ و اطلاعات مربوط به هریک از نهال ها که در سایت پالیز به آنها اشاره شده است. درختان میوه مناسب رشت را بیابیم. هنگام انتخاب و خرید نهال شناسنامه دار رشت به نکات زیر توجه فرمایید:

کیفیت میوه ی درختان

طبیعتا یک باغ احداث میشود تا در زمان رسیدن به باردهی حداکثری، از محصولات آن برداشت شود. حال یا با عرضه به بازار و فروش میوه ها به درآمدزایی میپردازید و یا خودتان از میوه های باغ مصرف مینمایید. در هر 2 صورت کیفیت میوه بسیار مورد توجه است. درختانی که میوه های درشت تر و با کیفیت تر و خوشمزه تری دارند؛ بسیار پرطرفدارترند. علت آن نیز قیمت بالاتر میوه ها در بازار و سوددهی بیشتر حاصل از فروش محصولات است. پس یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام انتخاب و خرید نهال رشت باید به آن توجه کنید، کیفیت محصولات درختان است.

حداکثر باردهی درختان

واضح است که هرچه باردهی درختان بیشتر باشد؛ سود حاصل از فروش محصولات بیشتر خواهد شد. هر هکتار از باغ میوه قادر است بین 3 تا 16 تن باردهی داشته باشد. این مقدار براساس نوع رقم میتواند متفاوت باشد. بنابراین هنگام خرید نهال رشت به حداکثر باردهی درختان توجه نمایید.

ارتفاع از سطح دریای درختان

با مقایسه ی ارتفاع از سطح دریای درختان با ارتفاع منطقه ی خودتان میتوانید بهترین و مناسب ترین ارقام را برای کاشت در شهر رشت انتخاب نمایید. نهال های زیادی قادرند در شرایط ارتفاعی شهر رشت به خوبی رشد کنند.

عمر اقتصادی

به طور متوسط از زمان خرید نهال رشت و کاشت آن، تا رسیدن به محصول دهی حداکثری بین 3 تا 6 سال به طور میانجامد. درخت در این سنین محصول دهی دارد؛ اما محصولات آن با کیفیت پایین تر و در حجم کمتری هستند بنابراین برای عرضه در بازار مناسب نیستند. با رسیدن به سن بلوغ محصول دهی حداکثری درختان آغاز میشود. و تا پایان عمر اقتصادی درختان میوه ادامه دارد. پس از پایان عمر اقتصادی محصول دهی درختان با افت همراه است و بنابراین باید درختان را بریده و نهال های جدیدی بکاریم. عمر اقتصادی درختان میوه بین 15 تا 200 سال است که براساس نوع رقم متفاوت است. هرچه عمر اقتصادی درختان بیشتر باشد؛ شما در زمان بیشتری از محصول دهی حداکثری درختان بهره میبرید. و صرف هزینه و زمان برای احداث مجدد باغ به تعویق میوفتد. بنابراین یکی از فاکتورهای مهم در خرید نهال رشت، عمر اقتصادی درختان است.

قیمت نهال میوه در رشت

قیمت نهال رشت یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید نهال رشت به حساب میاید. لازم است بدانید قیمت انواع نهال به فاکتورهای متعددی وابسته است که برخی از مهم ترین این فاکتورها، سن نهال و پایه نهال است. نهال های جوانتر قابلیت سازگاری بیشتری با محیط جدید خواهند داشت از این رو قیمت نهال 2 ساله رشت کمی بیشتر است. قیمت نهال پیوندی رشت نیز از نوع بذری آن بیشتر است. علت این موضوع اصلاحات انجام شده روی نهال برای افزایش باردهی و قدرت درختان و عمر اقتصادی آنها است. جهت کسب اطلاع از قیمت روز نهال رشت و یا دریافت آدرس نهالستان رشت؛ با ما تماس بگیرید.

نکته: سایر فاکتورها از قبیل کمبود نهال در زمانی خاص و افزایش کیفیت نهال، اصلاحات انجام شده و حداکثر باردهی و عمر اقتصادی بیشتر و نیز افزایش تقاضا نیز میتواند در قیمت نهال رشت موثر باشد.

مقاومت درختان در برابر بیماریها و آفات

این مورد میتواند به شما در کاهش ریسک های نگهداری و احداث باغ کمک نماید. در صورت ابتلای درختان به بیماری و یا حمله ی آفات, هزینه های زیادی صرف درمان درخت و خرید سموم شیمیایی خواهد شد. از طرفی محصول دهی درختان کاهش چشمگیری میابد. بدتر از آن گسترش بیماری و آفات در باغ است که موجب درگیر شدن تمام درختان خواهد شد. خرید نهال درخت رشت با مقاومت بالاتر در برابر بیماری و آفات میتواند این دسته از مخاطرات را کاهش دهد و به شما در احداث باغی پربار کمک نماید.

پس از جمع آوری اطلاعات فوق؛ لیستی از درختان میوه مناسب رشت را جمع آوری نموده و برای انتخاب بهترین نهال و خرید نهال از نهالستان جهادکشاورزی رشت با ما همراه شوید.

مهم ترین نکات پیش از خرید نهال شناسنامه دار رشت چیست؟

پس از جمع آوری اطلاعات منطقه باغ خود و همچنین جستجو در سایت پالیز برای انتخاب بهترین نهال رشت براساس فاکتورهای معرفی شده حال نوبت به انتخاب رقم مناسب و خرید آن از نهالستان معتبر رشت است. درختان میوه مناسب رشت را فقط از نهالستان با مشخصات زیر خریداری نمایید:

 • در لیست نهالستان های رشت به دنبال نهالستانی با سابقه رسمی و دارای مجوزهای معتبر بگردید. نهالستان پالیز؛ تحت عنوان یکی از بزرگترین نهالستان های کشور با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش نهال رشت؛ دارای کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جهادکشاورزی است. نهالستان معروف رشت؛ نهالستان پالیز به عنوان نهالستان جهادکشاورزی رشت شناخته میشود. بنابراین برای خرید نهال از جهادکشاورزی رشت و یا دریافت آدرس نهال فروشی در رشت با ما تماس بگیرید.
 • نهالستان باید با استفاده از دانش به روز کشاورزی و باغداری و همچنین با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تیم متخصص اقدام به تولید نهال های میوه بنماید. نهالستان مرکزی رشت؛ نهالستان پالیز؛ یکی از مجهزترین نهالستان های این شهر میباشد که با استفاده از تیم متخصص اقدام به تولید انواع ژنوتیپ ها؛ ارقام اصلاح شده تا 2 برابر عملکرد بیشتر نموده است. نهالستان پالیز مرکز اصلی فروش نهال گلدانی, فروش نهال اصلاح شده در رشت و… میباشد. جهت کسب اطلاع از قیمت روز نهال رشت با ما تماس بگیرید.
 • ایجاد راه های ارتباطی متعدد برای ثبت سفارش از دیگر راه های شناخت یک نهالستان معتبر است. جهت افزایش رفاه باغداران محترم نهالستان پالیز؛ امکان مشاهده و ثبت سفارش را در بستر اینترنت برای شما باغداران محترم فراهم نموده است. شما میتوانید پس از مشاهده ی ارقام نهال در رشت در سایت پالیز، از طریق تلفن؛ واتساپ و یا به صورت حضوری با ما در نهال فروشی آنلاین رشت در ارتباط باشید.
 • ارائه خدمات جانبی و پشتیبانی توسط نهالستان به باغداران محترم از دیگر وظایف یک نهالستان معتبر رشت است. شما میتوانید پیش از خرید نهال رشت از نهالستان پالیز از مشاوره های 100 در 100 رایگان پیش از خرید نهال رشت ما بهره مند شوید. همچنین پس از خرید میتوانید کلیه سوالات خود درباره نحوه ی احداث باغ را از ما به صورت رایگان بپرسید. از دیگر خدمات نهالستان پالیز؛ احداث باغ شما به صورت حضوری در شهر رشت است. پس از ثبت درخواست توسط شما، تیم حرفه ای و متخصص پالیز در محل باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با احداث باغ را از 0 تا 100 به انجام میرسانند. از دیگر خدمات ما مشاوره حرفه ای درباره بیماری شناسی و آفت زدایی از درختان میوه است که به صورت تلفنی؛ حضوری و یا آنلاین توسط تیم بیماری شناسی پالیز انجام میشود. نهالستان پالیز پس از ثبت سفارش خرید نهال رشت، کلیه نهال ها را پس از ضدعفونی و هرس ریشه با استفاده از وسایل نقلیه مناسب به همراه گواهی سلامت و ضمانتنامه ی کتبی قابل پیگیری برای شما باغداران محترم ارسال مینماید.

نهالستان پالیز مرکز فروش نهال درخت رشت میباشد. بنابراین برای خرید نهال شناسنامه دار رشت با ما در بهترین نهالستان رشت تماس بگیرید.

جمع بندی

برای خرید نهال رشت از نهالستان مجوزدار رشت لازم است تا 4 مرحله را طی کنید. 1. آگاهی از شرایط فعلی باغ خودتان 2. آگاهی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب بهترین نهال رشت 3. آگاهی از فاکتورهای مهم در شناسایی بهترین نهال فروشی در رشت 4. خرید نهال رشت از نهالستان معتبر رشت.

پس طی کردن این 4 مرحله؛ نهال های خود را در بهترین زمان کاشت نهال در رشت بکارید و پس از رسیدن درختان به سن بلوغ از محصول دهی حداکثری درختان بهره مند شوید. شما میتوانید کلیه سوالات خود را درباره نحوه ی نگهداری و احداث باغ میوه به صورت رایگان از متخصصین ما در نهالستان معروف رشت؛ نهالستان پالیز بپرسید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت آدرس نهالستان رشت و آگاهی از قیمت نهال رشت با ما در نهالستان پالیز در ارتباط باشید.

paliz
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • سید میرزا قاسمی 26 سپتامبر 2022 / 2:30 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من ویلای دارم در فومن رودپیش که نیاز به خرید ۵۰ الی ۶۰ نهال می باشم لطفا راهنمایی کنید که جه نهال های بهتر است بگیرم البته نهال سن بالا دو و سه ساله بفرماید حدود قسمت آن را ممنون می شوم

  • paliz 15 ژانویه 2023 / 11:28 ق.ظ

   با سلام و عرض ادب
   جهت مشاوره تخصصی و برآرود دقیق لطفا با شماره های 09144501007 و 09144501008 در تماس باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *