راهنمای انتخاب و خرید نهال میوه در شهر تهران

خرید و فروش عمده نهال میوه شناسنامه دار جهادکشاورزی در تهران

شهر تهران سالهاست که به عنوان پایتخت کشور ایران انتخاب شده است. موقعیت جغرافیایی و سیاسی این شهر، اهمیت دوچندانی به آن بخشیده و آن را به مهم ترین شهر در کشور تبدیل نموده است. شهر تهران دارای دو جریان آب وهوایی شمالی و جنوبی است. در بخش های شمالی به علت قرارگیری در دامنه کوه ها؛ آب وهوای آن نیز سردتر است. و در نواحی جنوبی که در دره قرار دارد. هوا گرم تر و حرکت جرایانات هوایی کمتر است. به طور کلی آب وهوای مناطق شمالی و حتی جنوبی آن برای کاشت انواع خاصی از میوه مناسب است. شما میتوانید با کسب آگاهی از نیاز های هر رقم میوه، در نقاط خاصی از شهر تهران، آن را بکارید. همانطور که گفته شد پیش از خرید ارقام نهال لازم است تا اطلاعاتی درباره هر رقم نهال به دست آوریم. از این رو، نهالستان پالیز؛ مرکز عرضه نهال و توزیع نهال در سرتاسر ایران شما را به مطالعه ادامه این مطلب دعوت میکند.

شرایط اقلیمی شهر تهران چگونه است؟

شهر تهران از لحاظ جغرافیایی در بخش شمالی کشور قرار دارد. این شهر از شمال به شمیران و از شرق به دماوند میرسد. از جنوب و جنوب غربی نیز به ترتیب با پاکدشت؛ ری؛ اسلام شهر؛ شهریار مرز مشترک دارد. همسایه شمال غربی آن نیز استان البرز است.

همانطور که گفته شد شهر تهران در 2 موقعیت ارتفاعی در بخش شمالی و جنوبی قرار دارد. در بخش های شمالی شهر ارتفاع آن به 1800 متر از سطح دریا و در بخش های جنوبی به 900 متر از سطح دریا میرسد.

از لحاظ آب وهوایی نیز شهر تهران دارای آب وهوای نیمه خشک است. البته بارندگی باران و برف در بخش های شمالی آن بیشتر است. آب وهوای بخش شمالی نیز خنک تر است. بارش سالیانه آن به طور میانگین 220 میلی متر است که 48 روز از سال را در برف و یخبندان سپری میکند. بازه دمایی شهر تهران حداکثر و حداقل بین 39.5 و 11.4- درجه سانتیگراد است.

به طور کلی با توجه به آب وهوای این شهر؛ خرید نهال درخت در تهران و یا نهال شناسنامه دار تهران؛ با عملکرد بسیار عالی و در نتیجه سوددهی بسیار عالی اقتصادی همراه است.

نهال میوه مناسب برای شهر تهران چه خصوصیاتی دارد؟

پیش از خرید نهال درخت در تهران حتما به ویژگی های نهال و شرایط خاص باغ و منطقه خود توجه فرمایید.

برای شناخت بهترین نهال شما باید ابتدا بهترین نهالستان تهران را بیابید. سپس نهال میوه شناسنامه دار و سالم را در براساس قیمت نهال میوه در تهران خریداری نمایید.

معمولا نهال های میوه مناسب برای هر شهر با توجه به آب وهوا و شرایط اقلیمی آنها تولید و پرورش میابند. تا بهترین سازگاری را با شرایط دمایی و بارندگی و به طور کلی شرایط اقلیمی آن شهر از خود نشان دهند. به این ترتیب احتمال رشد و محصول دهی کمتر و یا ابتلا به بیماری و آفات در آنها نیز با کاهش چشمگیری همراه است.

با توجه به آب وهوا و شرایط اقلیمی شهر تهران دانستیم که این شهر دارای دو جریان کلی آب و هوایی؛ نیمه کوهستانی و نسبتا گرم و خشک است. برای احداث باغ میوه در تهران؛ در نواحی شمالی از ارقام مقاوم تر در برابر سرما و دیرگل استفاده کنید و در مناطق جنوبی شهر تهران بهتر است از ارقام مناسب برای نواحی گرمسیری بهره ببرید. این دسته از ارقام حتی در شرایط بارندگی کمتر در مناطق جنوبی تهران به خوبی رشد میکنند. البته باید درختان را به طور منظم آبیاری نمایید.

فاکتورهایی که در قیمت گذاری انواع نهال میوه در شهر تهران موثر است؟

فاکتورهای موثر در قیمت نهال تهران؛ دو فاکتور پایه نهال و سن نهال است.

 • سن: لازم است بدانید به علت تطابق پذیری بهتر نهال های 1 و 2 ساله با شرایط جدید در باغ؛ قیمت انواع نهال کمتر از 2 سال کمی بیشتر است. نهال هایی که بیش از 2 سال سن دارند؛ با افزایش سن؛ رفته رفته سازگاری کمتری با محیط جدید داشته و ممکن است به حداکثر باردهی خود نرسند.
 • پایه نهال: پایه نهال درخت تهران به 2 صورت است. نهال با پایه پیوندی و نهال با پایه بذری. نهال پیوندی تهران، با استفاده از دانش به روز کشاورزی پرورش یافته و اصلاح شده است. از این رو عملکرد بهتری در باغ شما دارد. البته که قیمت نهال پیوندی تهران کمی بیشتر از ارقام با پایه بذری است. با خرید درختان میوه مناسب تهران، بهترین درآمدزایی را از باغ خود داشته باشید.

عوامل مهم تاثیرگذار در خرید نهال شناسنامه دار تهران

اگر قصد خرید نهال میوه تهران را دارید. ابتدا باید بهترین و بزرگترین نهالستان تهران را بیابید. برای یافتن بهترین نهال میوه تهران میتوانید در گوگل جستجو نمایید. و با مشورت با باغداران خبره و مشاوره رایگان با کارشناسان نهالستان ها؛ آدرس نهالستان تهران را بدست آورید. در لیست نهالستان های تهران؛ به دنبال نهال فروشی معتبر باشید که کلیه مجوزهای لازم و معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده است. نهالستانی که دارای سابقه ی طولانی فعالیت و مشتریان راضی باشد. به این ترتیب میتوانید با خیال راحت اقدام به خرید نهال شناسنامه دار تهران نمایید.

نهالستان پالیز تحت عنوان نهالستان معروف تهران بیش از نیم قرن است که به صورت رسمی در حوزه فروش نهال درخت تهران به فعالیت خود ادامه میدهد. این مرکز با دریافت مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی به یکی از مراکز معتبر نهالستان جهاد کشاورزی تهران برای خرید نهال از جهاد کشاورزی تهران تبدیل شده است.

نهالستان مجوزدار تهران پالیز، به همراه کلیه نهال های میوه؛ گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ارائه میدهد. تا در صورت بروز هرگونه شکستگی و یا آسیب به نهال؛ بیماری و آفات؛ شامل گارانتی نهالستان تهران باشد.

راهکار شناخت بهترین نهال فروشی در تهران

در حقیقت؛ اولین و مهم ترین اقدام پیش از خرید نهال در تهران شناخت بهترین نهال فروشی در تهران است. اگر قصد خرید نهال تهران را دارید، ابتدا باید لیست نهالستان های تهران را بدست آورید. سپس مجوزهای معتبر هریک را بررسی کنید. از مشتریان راضی در نهالستان جویا شوید. و یا به مقالات تخصصی سایت مراجعه کنید. شما میتوانید حتی از مشاوره رایگان پیش از خرید در نهالستان میوه استفاده کنید. تا دانش و تخصص ایشان را بسنجید. حذف نهالستان های غیر معتبر و غیر رسمی از لیست؛ احتمال خرابی و بیماری نهال ها و یا حتی عدم تطابق نهال با رقم انتخابی را به صفر کاهش میدهد. سپس اقدام به خرید نهال تهران از بهترین نهالستان تهران بنمایید.

چرا نهالستان پالیز؛ بهترین نهالستان میوه در تهران است؟

نهالستان مرکزی تهران پالیز، بزرگترین نهالستان تهران است. که بیش از نیم قرن در حوزه فروش نهال عمده و خرده فعالیت گسترده دارد. از مهم ترین محصولات این مرکز:

 • فروش انواع ارقام نهال در تهران
 • فروش نهال گلدانی
 • فروش نهال اصلاح شده در تهران

میباشد. شما میتوانید برای کسب آگاهی از قیمت روز نهال تهران؛ و یا دریافت آدرس نهال فروشی در تهران و همچنین دریافت مشاوره رایگان در حوزه احداث باغ میوه و نحوه پرورش آن؛ با متخصصین ما در نهالستان پالیز، بزرگترین نهال فروشی تهران در تماس باشید.

از دیگر خدمات ما در پالیز؛ بزرگترین نهال فروشی تهران چه میدانید؟

 1. جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم کلیه مشاوره های پیش از خرید نهال تهران به صورت 100 در 100 رایگان انجام میشود.
 2. پس از خرید نهال میوه تهران کلیه مشاوره های شما در خصوص نحوه احداث باغ و نگهداری از نهال ها مثل نحوه آبیاری؛ کوددهی و… به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری به صورت کاملا رایگان است.
 3. احداث باغ در تهران توسط باغداران حرفه ای و باتجربه ی پالیز به صورت حضوری و به صورت کامل انجام میشود.
 4. مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی به صورت تخصصی زیر نظر مشاوران گیاه شناسی و بیماری شناسی به همراه ارائه راهکار انجام میشود.

آیا میتوان نهال ها را به صورت آنلاین سفارش داد؟

در سالهای اخیر به خصوص پس از شیوع ویروس کرونا، اکثر افراد به خرید از طریق اینترنت و حتی باغداران به خرید آنلاین نهال میوه روی آوردند. علت آن نیز کاهش هزینه های جستجو و رفت و آمد و دسترسی آسان به لیست نهالستان های میوه است. که علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها در حفظ سلامتی باغداران محترم نیز تاثیر گذار است. خرید نهال از نهال فروشی آنلاین تهران نیازی به امکانات زیادی ندارد. یک گوشی موبایل و یا رایانه شخصی و اینترنت، که استفاده از آنها برای اکثر افراد آسان است. شما میتوانید مجوزهای معتبر ما را در سایت پالیز ببینید. همچنین از مقالات تخصصی ما در حوزه نحوه پرورش انواع نهال میوه بهره ببرید. لیست کاملی از انواع نهال میوه نیز در سایت قرار داده ایم تا شما به راحتی بتوانید خصوصیات ویژه ی هر نهال را بدست آورده و با خصوصیات ویژه منطقه ی شهر خود مقایسه کنید. اگر سوالی دارید میتوانید از طریق واتساپ و یا تلفن با ما تماس بگیرید و یا برای ما پیام بفرستید. مشاوران ما به سرعت و به صورت کامل به تمامی سوالات شما پاسخ داده و شما را برای خرید نهال میوه تهران مورد نظر خودتان در بین ارقام نهال راهنمایی میکنند.

با خرید آنلاین نهال از بهترین نهال فروشی در تهران علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها؛ و کاهش هزینه و زمان رفت و آمد، و امکان دسترسی به اطلاعات کلیه نهالستان های مجوزدار تهران میتوانید بهترین نهال میوه را برای باغ خود به ارمغان بیاورید.

چگونه نهال میوه سالم را از ناسالم تشخیص دهیم؟

چهارمین اقدام مهم پس از انتخاب بهترین نهال میوه و انتخاب بهترین نهالستان تهران؛ و خرید نهال از نهالستان مجوزدار تهران ؛ بررسی نهال های میوه است. نهال هایی که برای شما ارسال میشوند؛ همگی دارای گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی هستند.

ما در بزرگترین نهالستان تهران پالیز، کلیه نهال ها را پس از ضدعفونی و هرس ریشه به صورت استاندارد بسته بندی میکنیم. و از یک وسیله نقلیه استاندارد برای حمل و نقل بار استفاده میکنیم. تا کمترین آسیب به نهال های جوان در طول مسیر وارد شود. اما در صورت بروز هرگونه آسیب و یا بیماری در طول مسیر؛ کلیه نهال های بیمار؛ مشمول گارانتی نهالستان پالیز خواهند بود.

پس از دریافت نهال ها؛ شاخه و برگ آنها را به دقت بررسی کنید. وجود هرگونه برگ زرد و یا تغییر رنگ و شکل شاخه و برگ ممکن است نشانه وجود بیماری و یا آفتی در نهال باشد. حال نهال را از بسته بندی خارج نموده و با تکاندن ریشه؛ خاک اطراف آن را کنار بزنید. ریشه باید یکدست و قوی باشد و هیچگونه حشره و یا تغییر رنگ و حالتی روی آن دیده نشود.

در صورت وجود هرگونه بیماری و یا آفت در نهال؛ از کاشت آن خودداری نمایید.

چگونه نهال های میوه را بکارم؟

پس از بررسی نهال ها نوبت به کاشت نهال میرسد. فاصله ی کاشت نهال و ایجاد چاله ی کاشت برای هر رقم از نهال متفاوت است. برای مثال فاصله کاشت برای نهال درخت گردو ایجاد مربع های 7 در 7 و یا 6 در 6 متر مربع است. چاله های کاشت نیز برای نهال گردو به اندازه 50 در 50 سانتیمتر است. لازم است یک فصل پیش از کاشت نهال؛ خاک را برای کاشت نهال شخم زده و یکدست نماییم. و سپس با استفاده از کودهای شیمیایی خاک را تقویت نموده و چاله های کاشت را در آن ایجاد کنیم. در فصل کاشت نهال و در بهترین زمان کاشت نهال در تهران؛ نهال را از بسته بندی آن خارج نموده و پس از ضد عفونی و هرس ریشه؛ آن را در چاله های مخصوص قرار دهید. اطراف آن را با خاک پر نموده و با ضربه روی آن را سفت کنید. سپس بلافاصله نهال را آبیاری کنید.

نهال های میوه جوان را در فواصل زمانی کوتاهتری آبیاری کنید. علت آن توان کمتر ریشه برای جذب آب از قسمت های مختلف خاک و همچنین سن رشد نهال است.

خرید عمده نهال در شهر تهران چه مزایایی دارد؟

خرید عمده نهال در تهران مزایای بیشماری دارد. که چند مورد از مهم ترین آنها موارد زیر است:

 • امکان خرید نهال میوه تهران با قیمت نسبتا کمتر
 • کاهش هزینه های ارسال نهال
 • برحسب نوع رقم میوه، بین 3 تا 4 سال پس از کاشت باغ به باردهی حداکثری خود میرسد.
 • کاهش هزینه های نگهداری و سمپاشی و کوددهی

نتیجه گیری

در این مطلب دانستیم که انتخاب بهترین نهالستان میوه و بهترین نهال میوه مطابق با شرایط اقلیمی در منطقه ما نقش بسیار جدی در خرید نهال میوه تهران دارد. همچنین نحوه ی کاشت نهال و رسیدگی به آن ها در میزان رشد و عملکرد درختان میوه تاثیرگذار است و لازم است به آنها توجه شود. شما میتوانید پس از دریافت آدرس نهالستان تهران؛ به صورت حضوری؛ آنلاین و یا تلفنی با مشاوران ما در ارتباط باشید. برای آگاهی از قیمت نهال تهران از نهالستان پالیز؛ بزرگترین مرکز فروش نهال در تهران با ما تماس بگیرید.

paliz
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *